Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 28°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

POMOČ PRI POSPRAVILU POSLEDIC ŽLEDOLOMA IN ......


NOVICE

| |
26.03.2014      10:44
A A

POMOČ PRI POSPRAVILU POSLEDIC ŽLEDOLOMA IN VETROLOMADeli:

Kljub temu, da so poledice žledoloma na Blejskem gozdnogospodarskem območju manjše kot drugje v Sloveniji, je s spravilom poškodovanega drevja iglavcev zaradi velike nevarnosti podlubnikov in preprečevanja nadaljnjega propadanja lesa, treba začeti čim prej. Lesu iglavcev srednje in nižje kvalitete  je cena že padla, ostala pa je cena kvalitetnejšemu lesu. Če bomo dopustili, da les iglavcev v gozdu pomodri in da ga napadejo še drugi tehnični škodljivci, mu bo cena še padla. Še bolj pa je padla cena listavcem, zato priporočamo le najnujnejše pospravilo, sicer je treba s spravilom počakati do jeseni.

 

V višjih predelih bo takoj, ko bo zaradi snega možno, treba pospraviti posledice novembrskega vetroloma. Ker predvsem nekmetje, manjši in ostareli lastniki gozdov oddajajo dela v gozdu izvajalcem, ki jih v tem času že primanjkuje, priporočamo, da se obrnejo na Društvo lastnikov gozdov Zgornje Gorenjske, Za Žago 1 A, Bled, (tel. 031 213 718), ki vam bodo, pomagali izbrati primernega izvajalca gozdnih del kateri bo opravil dela skladno z odločbo revirnega gozdarja.

 

Stevo Ščavničar, RAGOR
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo