Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poletni program Info središča TNP Triglavska ......


NOVICE

| |
28.05.2013      17:24
A A

Poletni program Info središča TNP Triglavska roža na BleduDeli:
Bled - 1. junija 2013 Info središče TNP Triglavska roža na Bledu zaradi obnovitvenih del zapira svoja vrata.Projekt “Posodobitev informacijskega središča Triglavska roža Bled” financira EU iz Sklada za regionalni razvoj. Preostala sredstva zagotavlja Občina Bled, manjši del pa bodo sofinancirale tudi gorenjske občine, ki se bodo predstavljale v regijskem središču. Ponovno odprtje prenovljenega in obogatenega središča v sodelovanju z Občino Bled in Turizmom Bled načrtujemo v aprilu 2014.

Kljub temu, da bo info središče zaprto, vas v naslednjih mesecih vabimo na dogodke, ki jih na Bledu ter na območju in v okolici TNP za vas pripravlja ekipa Triglavske rože:

 

 • vsako tretjo soboto v mesecu na Triglavsko tržnico,
 • v juliju in avgustu k obisku poletnega programa Odkrivaj/Discover TNP
 • skozi celo leto na Gostovanja TNP,
 • k odkrivanju Triglavskega narodnega parka skupaj z našimi animatorji, naravovarstvenimi nadzorniki in vodniki – program Doživetij TNP

 

Poletje je čas za izlete različnih zaključenih skupin: pevskih zborov, društev, delovnih aktivov… Program doživetij, ki smo ga pripravili, temelji na spoznavanju tistih posebnosti parka, ki jih morda poznajo le domačini ali sodelavci parka. Kot osrednjo zanimivost smo v programu izpostavili dolino Radovne s Pocarjevo domačijo in Triglavsko tržnico, ki se mesečno dogaja pred Info središčem TNP Triglavska roža na Bledu. Naslednje sklope programa si s pomočjo ekipe info središča lahko skrojite v enkraten in ekskluziven izlet za skupine od 15 do 50 oseb:

 

 • Voden pohod s parkovnim vodnikom/naravovarstvenim nadzornikom TNP,
 • Doživetje Pocarjeve domačije,
 • Kulinarične dobrote Triglavskega narodnega parka.

 

Vodeni pohodi: Možnosti za pohodnike je v Triglavskem narodnem parku nešteto. V spremstvu sodelavca Triglavskega narodnega parka se očem odprejo številne skrivnosti. Tokrat vam še posebej priporočamo naslednje zanimive poti:

 • Šotno barje Goreljek in Vodnikov razglednik (Pokljuka, Koprivnik)
 • Pot Triglavske Bistrice (dolina Vrat) – zaradi vremenske ujme pot v letu 2013 ni v celoti prehodna, del poteka po osrednji prometnici v dolini Vrat
 • Pokljuška soteska (Krnica – Pokljuka)
 • Planina Klek in planina Lipanca (Pokljuka)

 

Doživetje Pocarjeve domačije  na aktiven in zabaven način: Domačija z muzejsko zbirko hiše in dvoriščem z gospodarskimi poslopji lahko ponudi aktivno doživljanje kulturne dediščine in okolja odmaknjene alpske doline. Poleg ogleda domačije je dvorišče s skednjem pravo okolje za pastirske igre, preizkus ročnih in kmečkih spretnosti ter zabavno spoznavanje načina življenja naših prednikov.

 

Kulinarične dobrote Triglavskega narodnega parka pa najlaže spoznate z obiskom Triglavske tržnice, ki poteka vsako tretjo soboto v mesecu. Obisk tržnice s pestro ponudbo naravi prijazno pridelanih in izdelanih živil in z zanimivim spremljevalnim programom je dober uvod za spoznavanje parka. Za skupino lahko pripravimo predstavitev katerega izmed ponudnikov z degustacijo izdelkov, v nadaljevanju dneva pa voden pohod v spremstvu parkovnega vodnika ali naravovarstvenega nadzornika TNP.

 

Več o programu  doživetij in poletnem programu Triglavskega narodnega parka pa na spletni strani www.tnp.si.

 

Ana Kunstelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo