Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pohod ob prazniku


NOVICE

| |
04.02.2013      1:48
A A

Pohod ob praznikuDeli:

Bled -  Pohod veteranov iz Radovljice preko Bleda v Vrbo bo letos že enajsti po vrsti, zanimivo vabilo pa so pripravili tudi v Muzejskem društvu Bled. Predsednik Srečo Vernig je zapisal:

Držita ljudska pregovora »hodi počasi« in »počasi se daleč pride«? Sta pregovora povezana samo s hojo ali posredujeta še kakšna druga sporočila? Na ta vprašanja

si lahko odgovorimo na poti od Bleda do Vrbe, kamor Vas v imenu Muzejskega

društva Bled vabim 8. februarja 2013. Je preveč, če rečem, da s hojo lahko premaknemo

meje svojih sposobnosti. Se pri hoji spoprimemo s svojim jazom? Prebudimo

s hojo svoj notranji ogenj, svojo zaležano energijo? Nekaj od tega prav gotovo,

si mislim. Torej na pot do Vrbe. Ali poznamo hojo po vodi ali smo se že srečali s hojo po ognju? Nekateri ste ta spoznanja že doživeli, nekatere od nas, pa taki izzivi še čakajo. Po vodi hodimo s pomočjo velike žoge. Smo popolnoma na varni strani. Po ognju hodimo kar bosi. Če smo dobro pripravljeni, se nas žareča žerjavica ne dotakne in ne zapusti nobenih

opeklin. Vse je mogoče. Da se. Kakšno na to temo lahko spregovorimo po poti do Vrbe.

Ali pa ste bolj pristaši hoje po soncu, bolje rečeno, hoji pod soncem, svobodnim?

Proti Doslovčam. Mogoče nas na pot kliče Svarun ali sam Iztok? Ali pa je dovolj, če v Vrbi srečamo Radovana, potujočega pevca? Vse šteje. Ali hodimo tudi v spanju? Ima luna

nadnaravno moč ali je to le plod naše domišljije? Hoja ponoči ob polni luni ali le hoja v naših sanjah? Naših, njihovih, njenih, mojih, tvojih? To bi bilo pa dobro raziskati, mar ne? Idealen čas za iskanje odgovorov bo med sprehodom do Vrbe. Za kulturni praznik Vas z Muzejskim društvom povabimo peš na pot z Bleda do Vrbe. Po poti naših prednikov, po poti naše zgodovine, po poti do stičišča velikanov slovenske kulture. Da se poklonimo, da obudimo na njej naš zgodovinski spomin, da se dotaknemo njihovega, našega prostora, da podelimo svojo energijo z velikani našega Slovenstva. Pri spomeniku Francetu Prešernu pod blejsko farno cerkvijo bo ob 10.30 uri krajši kulturni program. Okoli 11. ure pa

lahko odidemo preko Piškovce proti Vrbi. Kakšno uro in pol počasne hoje. S seboj prinesimo dobro voljo, skodelico toplega čaja, obujmo pohodne čevlje, v roke vzemimo pohodniške palice. In že gremo, gremo. Ni težko.

Predsednik MD Bled,

Srečo Vernig

Na fotografiji: lanska slovesnost na Bledu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo