Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Odličen uspeh naših fizikov in matematikov


OSNOVNA ŠOLA

| |
15.05.2012      12:56
A A

Odličen uspeh naših fizikov in matematikovZLATI TEKMOVALCI
ZLATI TEKMOVALCI
Deli:

Naši učenci so bili letos zelo uspešni tudi na tekmovanju iz fizike in matematike.

 

Na področnem tekmovanju iz fizike jih je kar sedem doseglo srebrna Stefanova priznanja. To so: Nace Pintar, Andraž Ristič, Tilen Jarc, Maj Jensterle, Laura Gašperšič, Aleksandra Noč in Rok Kozjek Mencinger. Na državno tekmovanje so se uvrstili kar trije naši učenci. Nace Pintar iz 9. b je osvojil zlato Stefanovo priznanje z odličnim 11. mestom v državi.

 

Tudi na matematičnem področju so bili učenci zelo uspešni, saj jih je kar 13 prejelo srebrno Vegovo priznanje. To so Maša Debelak, Hana Marzidovšek, Ana Pretnar, Nika Pristavec, Laura Gašperšič, Aleksandra Noč, Luka Jemec, Maj Jensterle, Šimen Ravnik, Laura Jan, Nace Pintar, Petra Piber in Ana Jakun. Sedem se jih je uvrstilo na državno tekmovanje. Vsi so pokazali veliko znanja in sposobnosti matematičnega razmišljanja. Kar trije učenci so pa dosegli izjemen uspeh, saj so se uvrstili med najboljše v državi in dosegli zlata Vegova priznanja. To so: Maša Debelak iz 7. a, Nace Pintar iz 9. b in Petra Piber iz 9. b.

 

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke, še posebno pa učencem, ki so dosegli najvišja priznanja iz matematike in fizike. Naj jih želja po raziskovanju fizikalnih in matematičnih problemov in nalog še naprej spremlja, saj so nam v ponos in pozitiven zgled za dobro delo.

Aktiv fizike in matematike
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
SELIŠKA CESTA 3
Tel:(04) 578 06 20

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo