Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
3°C
-4°C
Deli
4006

Jutri poteče rok za vpis v Register nastanitvenih obratov (RNO)

Še enkrat vse občane, ki nudijo nastanitev gostom, prijazno opominjamo, da se jutri izteka rok za vpis v Register nastanitvenih obratov (RNO) (več o tem na spletni strani AJPES na tej povezavi)

Nastanitveni obrati po Zakonu o gostinstvu so gostinski obrati iz tretjega odstavka 4. člena tega zakona, ki gostom nudijo nastanitev (hoteli, moteli, penzioni, prenočišča, gostišča, hotelska in apartmajska naselja, planinski in drugi domovi ter kampi), prostori za goste pri sobodajalcih, kmetije, ki gostom nudijo nastanitev in marine.

Zavezanci morajo obstoječe nastanitvene obrate vpisati v RNO v treh mesecih po vzpostavitvi registra, torej najkasneje do jutri, 28. 2. 2018. V register nastanitvene obrate vpišejo praviloma prek spletne aplikacije na portalu AJPES.

V kazenskih določbah Zakona o gostinstvu so v 22.a členu, predvidene globe za izvajalce nastanitvene dejavnosti, ki ne predlagajo vpisa v RNO naslednje:

  • od 500 do 4.000 eurov za  pravne osebe,
  • od 300 do 2.000 eurov za S.P.
  • od 150 do 300 eurov za odgovorne osebe.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!