Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-4°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-4°C | 8°C
petek, 26.01.2018
4°C | 10°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

NAGRADNA IGRA IN REZULTATI ŽREBANJA ZA MAREC ......


NOVICE

| |
29.04.2015      00:02
A A

NAGRADNA IGRA IN REZULTATI ŽREBANJA ZA MAREC 2015Gospodinjski aparati
Gospodinjski aparati
Deli:

Končuje se že drugi mesec naše nagradne igre, ki prinaša praktične nagrade. Številni oddani kuponi kažejo na to, da spremljate našo akcijo in ste pripravljeni sodelovati pri zmanjševanju količin odpadkov.

 

Med vsemi kuponi, prispelimi v mesecu marcu, je žirija 7. aprila 2015 izžrebala naslednjih pet kuponov s številkami: 628501, 628532, 628543, 628555 in 630937. Vseh pet nagrajencev za nagrado prejme majico organizatorja.

 

Vse nagrajence prosimo, da nagrade prevzamete na Rečiški 2 na Bledu najpozneje do 30. 5. 2015. V kolikor se do določenega datuma nagrajenci ne boste zglasili v prostorih Infrastrukture in se izkazali z drugim delom kupona, do nagrade ne boste upravičeni. Te nagrade bodo ostale nepodeljene. Rezultati žrebanja so dokončni, pritožba nanje ni mogoča. Več o sami igri in nagradah si lahko preberete na spletni strani www.ibled.si.

 

Konec aprila se izteče že drugi mesec naše akcije. Aprilski odpadek meseca so mali gospodinjski aparati in odpadno jedilno olje.

ODPADEK MESECA MAJA

 

Veliki gospodinjski aparati

 

Vsako gospodinjstvo ima doma velike gospodinjske aparate, ki jih je vsake toliko časa treba zamenjati zaradi dotrajanosti ali napake v delovanju. V tem primeru jih pripeljite v naš zbirni center ali naročite odvoz s prevzemnega mesta (po Koledarju odvoza kosovnega odpada za leto 2015). V mesecu maju boste v primeru, da jih pripeljete v naš zbirni center, zanje dobili kupon, s katerim boste vključeni v majsko žrebanje za praktične nagrade, ki jih podeljuje Infrastruktura Bled d.o.o.

V primeru, da zaradi katerega koli vzroka sami nimate možnosti odvoza dotrajanega gospodinjskega aparata, je dobro poznati Uredbo za elektronsko in električno opremo, ki trgovcem nalaga, da ob nakupu električne in elektronske opreme od njih lahko zahtevate, da ob dostavi novega aparata starega odpeljejo.

 

Med velike gospodinjske aparate spadajo: pomivalni, pralni in sušilni stroji; štedilniki, pečice, električni kuhalniki, električne gorilne plošče, mikrovalovne pečice in druge naprave za kuhanje; hladilniki, zamrzovalniki in druge naprave za hlajenje; grelniki, električni radiatorji in druge velike naprave za ogrevanje; električni ventilatorji; kuhinjske nape; klimatske naprave in druga oprema za klimatizacijo …

 

 

Pri tem moramo upoštevati, da nekateri veliki gospodinjski aparati vsebujejo nevarne sestavine (težke kovine, kot so svinec, živo srebro, kadmij, krom, in nevarne pline), zato so nevarni za zdravje, hkrati pa lahko povzročijo veliko okoljsko škodo, zaradi česar moramo z njo strokovno ravnati.

Največ pozornosti zahteva ravnanje s skupino HZA (hladilno-zamrzovalni aparati), pri kateri je treba pravilno odstraniti freone iz hladilnih sistemov.

Odpadne velike gospodinjske aparate Infrastruktura Bled d.o.o. posreduje naprej podjetju ZEOS iz Ljubljane, ki ima na podlagi Direktive Evropskega parlamenta in sveta vzpostavljen sistem zbiranja in nadaljnje obdelave ter predelave odpadne električne in elektronske opreme z namenom preprečevanja nepravilnega odlaganja ali neustreznega recikliranja in predelave.

 

 

Plastični zamaški

 

Zbiranje zamaškov je v zadnjem času postalo že vsakdanja praksa. Najbrž se sprašujete, zakaj prav plastični zamaški. Odgovor je zelo preprost, in sicer iz dveh razlogov: najprej zato, ker je zbiranje prijazno do okolja, pa tudi zato, ker se z majhno gesto da veliko narediti za sočloveka. Plastične zamaške je zaradi njihove majhnosti lažje zbirati kot drugo plastiko, hkrati pa so izdelani iz kakovostnejše plastike kot preostali deli plastične embalaže (npr. steklenice), zato so tudi težji (cca 2 g).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zamaški se zbirajo v različne namene, vsi pa so humanitarnega značaja. Številne organizacije jih zbirajo, da z zbranim denarjem pomagajo ljudem, največkrat otrokom, v primeru bolezni, ko ti za kolikor toliko normalno življenje potrebujejo drage medicinske pripomočke, ki si jih sami ne morejo kupiti (proteze), za lajšanje gibanja (notranja in zunanja dvigala) ali pa zgolj za nakup zdravil. Velikokrat je denar namenjen kot pomoč pri vsakomesečnih stroških, ki so zaradi posebne prehrane, ki je nujna zaradi raznovrstnih alergij in drugih zaradi zdravstvenih težav, še višji kot sicer.

 

Če ste se tudi vi odločili za prostovoljno zbiranje zamaškov v humanitarne namene in še ne veste, komu bi jih podarili, se lahko obrnete na humanitarno organizacijo NGU, ki se, čeprav ima status prostovoljstva, zelo profesionalno ukvarja z zbiranjem plastičnih zamaškov, obenem pa svetuje vsem, ki še ne vedo, kam in kako s plastičnimi zamaški. Več o organizaciji in njenem delovanju si lahko pogledate na www.ngu.si in zamaski.ngu.si.

 

Tudi v našem zbirnem centru zbiramo plastične zamaške v posebnem zabojniku. Vabimo vas, da jih prinesete kar največ, saj jih bomo podarili v humanitarne namene. V maju pa zanje dobite celo kupon za žrebanje. Občutek, ko naredimo nekaj dobrega za sočloveka, je zelo blagodejen.

Vsako dejanje in vsak odpadek štejeta …

 

V Tihem oceanu je na območju šibkih tokov nastala zaplata iz 3 milijonov ton plastičnih odpadkov, velika za 69 Slovenij, podobno tudi v Atlantskem oceanu. Letno zaradi plastičnih odpadkov v morju trpi okoli 100.000 morskih želv in sesalcev ter več kot milijon drugih živali, saj plastične izdelke zamenjajo za hrano ali pa se vanje ujamejo.

 

 

Infrastruktura Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.11.201 | Ostalo
Blejsko drsališče z razgledom
26.01.2018 | Šole in vrtci
Delamo snežake…
26.01.2018 | Kultura
Impro v Zasip': Šarlatan
27.01.2018 | Kultura
Otroci na gradu
30.01.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA IZDELAVE GLINENIH OZNAČEVALCEV ZA VRT
01.02. - 28.02.2018 | Umetnost
Od nakita do skulpture
01.02. - 28.02.2018 | Umetnost
Foto mozaik
24.11.201 | Ostalo
Blejsko drsališče z razgledom
25.01.2018 | Ostalo
Kakšen turizem si želimo - daljnosežni pogled na turizem na Bledu
26.01.2018 | Šole in vrtci
Delamo snežake…
26.01.2018 | Kultura
Impro v Zasip': Šarlatan
27.01.2018 | Kultura
Otroci na gradu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo