Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
17°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 6h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Labirint Bled - tematski park v naravi


NOVICE

| |
16.07.2013      11:22
A A

Labirint Bled - tematski park v naraviDeli:

Bled - Letos smo za obiskovalce pripravili poljski labirint iz ovsa, ki smo dopolnili z novimi zanimivimi informativnimi tablami. Marsikdo ne ve, da je bil oves že v srednjeveški Evropi  najpomembnejše žito, tudi zato, ker zdravi telo, bistri glavo in greje noge.


V travniškem labirintu smo s pokošenimi potmi ustvarili podobo zajčka z rožico. V sredino smo postavili novo informativno tablo  z interpretacijo travniških rastlin, ki jih poiščete med hojo po travniškem labirintu.


LABIRINT BLED je zabavno poučni park, sestavljen iz POLJSKEGA, GOZDNEGA in TRAVNIŠKEGA LABIRINTA in je kot takšen edinstven na celem svetu.  Razprostira se na površini dveh hektarjev, le 100m od jezera Bled pod Blejskim gradom. Letos smo pod gradom in na promenadi ob jezeru postavili dodatne usmerjevalne table, ki bodo obiskovalcem olajšale pot do samega labirinta.


V parku so informativne in interaktivne točke, ki vas pripravijo, da aktivno sodelujete pri spoznavanju narave, ki jo spoznate na zabaven in didaktičen način. Preko nekaterih interaktivnih točk spoznavate tudi sebe, saj izboljšujete orientacijo, kreativnost ali spoznavate izgled gozda v pogledu optične iluzije. Vsebine so namenjene tako otrokom kot odraslim obiskovalcem.


Tematski park Bled je nastal že leta 2011, z veliko ljubeznijo do narave, željo obuditi v obiskovalcih navdih, da je narava pomemben del našega življenjskega okolja.

Pri postavitvi parka smo upoštevali načelo, da čim manj posegamo v naravno okolje in tako narave ne spreminjamo, zato smo večinoma uporabljali naravne materiale, kot sta kamen in les.

V parku, ki ga je lani obiskalo več kot 3000 obiskovalcev, tudi letos pričakujemo, da bomo marsikomu popestrili izlet na Bled.

Labirint Bled je edinstven, podobnega parka ni nikjer na svetu, razen pri nas, na Bledu. Obiščete ga lahko od sredine julija do jeseni, vsak dan  od 10.00 do 19.30. Za več informacij obiščite www.labirint-bled.si.

 

Luka Kastelic in Bojan Gogala
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo