Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 23°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ustvarjalnost Sonje Koren iz Podhoma


KULTURA, ZAVODI

| |
14.05.2013      13:30
A A

Ustvarjalnost Sonje Koren iz Podhoma


Indijanci so poznali lovilce sanj, ki zadržijo le lepe sanje, skozi odprtine pa spustijo vse more in slabe sanje.


Vitrine ustvarjalnosti
Vitrine ustvarjalnosti
Deli:

Bled - Mlada etnologinja Sonja Koren predstavlja svoje ustvarjalno delo v majski vitrini ustvarjalnosti v Knjižnici Blaža Kumerdeja na Bledu. Stara znanja in tradicije ji veliko pomenijo. Različna ročna dela jo privlačijo že od otroštva. Starejša soseda jo je uvedla v umetnost klekljanja. Sedaj to znanje nadgrajuje s sodobnimi pristopi k čipki. Eksperimentira z novimi vzorci, ki ji sama tudi nariše.

Njeni izdelki so lepi in uporabni. Izdeluje nakit z metaliziranim sukancem,  ki je trši od navadnega. Nakitu vplete med niti  kristalčke  Swarovski.

Ostali razstavljeni izdelki so nastali na različnih delavnicah, ki jih Sonja organizira pri tabornikih. To so preprosti izdelki iz različnih ostankov ali naravnih materialov, pa še malo lepila, žice, niti in kakšen vozel potrebujejo za dokončanje oblike.

Sonjine slike na platnu nastajajo pod mentorstvom slikarja Vinka Hlebša iz Tržiča. Večinoma gre za akril na platnu, včasih za akvarel. Motivi so raznoliki, zanima jo pravljični svet.

Mlada umetnica pravi : »Ustvarjalno delo je moj prostor, kjer se lahko izrazim. Želim si le, da bi več ljudi znalo ceniti trud in čas, ki ga ustvarjalci na vseh področjih vložimo v svoje delo, saj se z ročnimi deli danes žal težko preživi.« 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo