Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sodelovanje folklorne skupine Bled na ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
22.08.2012      21:13
A A

Sodelovanje folklorne skupine Bled na Alpenfestu v TrbižuDeli:

Na povabilo italijanske občine Trbiž se je folklorna skupina Bled letos prvič udeležila sprevoda ob otvoritvi 5. Alpenfesta. To je srečanje treh obmejnih dežel, ki je organizirano za spodbujanje utrjevanja prijateljskih odnosov in predstavitve plesov, običajev in oblačilne dediščine. Na ulicah Trbiža se je v sprevodu predstavilo okoli štirideset skupin oziroma več kot osemsto folkloristov iz Italije, Slovenije in Avstrije.

 

Člani folklorne skupine Bled so na predstavitvenih točkah številnim gledalcem predstavili nekaj plesov iz okolice Bleda. Sprevod se je zaključil na glavnem trgu, kjer je potekala slavnostna otvoritev Alpenfesta 2012. Na glavnem odru so bile poleg govorov županov obmejnih občin predstavljene vse sodelujoče folklorne skupine. Organizatorji so pripravili pogostitev s tipičnimi  dobrotami italijanske kuhinje, člani sprevoda pa so med seboj izmenjali glasbene, plesne in pevske izkušnje. Tudi naslednje leto je folklorna skupina Bled povabljena k sodelovanju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo