Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
19°C
8°C
PON.
19°C
13°C

Pridni otroci iz Zasipa v dar dobili darove

Šestega decembra je godoval sveti Nikolaj, ki je zaradi dobrote postal priprošnjik v različnih življenjskih stiskah, prav tako je eden izmed najbolj priljubljenih svetnikov vzhodne Cerkve. V 19. stoletju se je skoraj po vseh slovenskih pokrajinah razširilo miklavževanje – obhod Miklavža s spremstvom na predvečer svetnikovega godu. Po legendi namreč ta svetnik na predvečer svojega godu s spremstvom, angeli in parkeljni, hodi od hiše do hiše in pridnim otrokom prinaša darila. Njegov godovni dan je ponekod še posebej namenjen krščanski dobrodelnosti. V Kulturno-umetniškem društvu Kamot iz Zasipa že nekaj let obujamo to tradicijo, zato smo se tudi tokrat odločili za obisk na daljavo, ko so otroci z razdalje na balkonu, skozi okno ali na dvorišču zapeli pesmico ali zmolili Sveti angel. Vsi otroci v Zasipu so bili v letošnjem letu še posebej pridni, zato so se razveselili daril, ki jih je dobri mož dostavil na varen način, saj je moral tudi on upoštevati priporočila. V teh časih je bil to eden redkih kulturnih dogodkov, ko se je nekaj dogajalo, zato so se najmlajši res veselili prihoda. Zahvaljujemo se tudi Tini Lukanc in Mateji Vilman iz Turističnega društva Zasip za prgine piškote.

V teh dneh si vsi najbrž želimo samo enega, da “svet ne bi bil več iz tira”, kot je zapisal že znani renesančni pesnik in dramatik William Shakespeare. Naj mesec december mine v pričakovanju vsega dobrega!

 

Ana Hlebanja za KUD Kamot Zasip

 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi