Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Odmev odmeva že 20 let


KULTURA

| |
19.05.2014      00:01
A A

Odmev odmeva že 20 letDeli:

Bled - Kulturno društvo Odmev Bled letos praznuje 20 letnico. Mešani pevski zbor bo svojo obletnico obeležil z velikim koncertom 24. maja v Festivalni dvorani.

Z

bor zadnji čas vodi Natalija Cilenšek, ki je povedala, da bo zbor na koncertu pokazal vse, kar se je naučil v teh dvajsetih letih obstoja. Tako bodo na koncertu izvedli Pesem sužnjev iz opere Nabucco, povedala pa je, da si je zelo prizadevala, da bi izvedli tudi kakšno slovensko noviteto. ''In to se bo tudi zgodilo, saj bo mladi slovenski skladatelj David Veber prav za to priložnost napisal skladbo za zbor in solo bas ter solo sopran.'' Gosta na koncertu bosta namreč član solističnega zbora SNG Opera in balet Ljubljana,  basist Tomaž Štuler in sopranistka Janja Hvala, ki jo ljubitelji Odmeva dobro poznajo.

Kot pravi Cilenškova, ki je zbor šele dobro prevzela, se bo na koncertu videlo tudi delo preteklih zborovodij, še najbolj Marjete Jan Končar, ki je zbor vodila najdlje, pa tudi Mateje Praprotnik Blumauer, Jurija Dobravca in Urške Zupančič.

 

Zbor je imel v svoji zgodovini, dolgi dve desetletji, svoje vzpone in padce, kar je seveda razumljivo. Pred časom je prišlo tudi do menjave pevcev, saj jih je nekaj zbor zapustilo in odšlo drugam.

Zbor se je v zadnji sezoni predstavil na dveh božičnih koncertih na Bledu in v Radovljici, velik uspeh pa je dosegel na območni reviji pevskih zborov, kjer ga je selektor predlagal za nastopanje na državnih tekmovanjih.

 

'' Na koncertu bomo res pokazali vse, kar znamo - ženske bodo nastopile posebej, moški posebej...skratka, to bo prerez dela zbora v zadnjih dvajsetih letih'', pravi Natalija Cilenšek. Povedala je, da se zbor na koncert pripravlja v dveh smereh- ena je seveda glasbena, glasovna, tista, ki postavlja repertoar, druga pa organizacijska in promocijska.

 

Veliki koncert zbora Odmev bo torej 24. maja ob 20. uri v Festivalni dvorani na Bledu, koncert pa bodo ponovili 1. junija ob 18. uri v cerkvi Sv. Martina v Srednji vasi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo