Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DEJAVNOSTI FOLKLORNEGA DRUŠTVA BLED V ......


KULTURA

| |
09.10.2015      00:07
A A

DEJAVNOSTI FOLKLORNEGA DRUŠTVA BLED V SEPTEMBRU IN OKTOBRUŠUŠTARSKA NEDELJA
ŠUŠTARSKA NEDELJA
Deli:

 

September je mesec, ko vročina popušča in se v vsakdan vrača duh umirjenosti po poletnem dopustniškem vrvežu, prežet s svežo delovno energijo. Polni delovnega elana smo bili tudi člani FD. Čas med nastopi in rednimi vajami smo izkoristili za sestanke, kreativne delavnice in seminarje, ki bogatijo naše znanje in nam omogočajo, da se čim bolj kvalitetno  predstavljamo tako doma kot v tujini.

Na Šuštarski nedelji v Tržiču smo  s »šuštarskim« in drugimi Gorenjskimi ljudskimi plesi navdušili številne obiskovalce. Po nastopu smo si ogledali vabljive, z bogato ponudbo obložene stojnice. Vonj po domači hrani  nas je pripeljal do »tržiške bržole« in nismo se ji mogli upreti. Okusna je!

 

Z nastopom smo razveseli tudi obiskovalce na praznovanju kulturnega dneva v Zg. Gorjah. Poleg naše folklorne skupine in Duo nota je nastopila še ženska pevska skupina Klasek iz Izlak. Voditelj je s hudomušnimi igralskimi vložki poskrbel za obilico smeha. Dekleta in žene  pa, s prijazno besedo in  s pogostitvijo doma pripravljenih kmečkih dobrot,  za  veselo in  sproščeno vzdušje.

 

September se je poslovil in skozi jutranjo meglico nas že pozdravlja z jesenskimi pridelki bogato založen oktober. Bogato založene so bile tudi stojnice na že tradicionalnem kmetijskem sejmu v  občini Bili – Resiutti, v italijanski deželi Furlaniji-Julijski krajini, kjer je vsako leto s svojo robo navzočih  več kot 150 kmetov in obrtnikov iz ožje in širše okolice pa tudi iz Slovenije.

Tja smo odšli na povabilo direktorja narodnega parka Julijsko predgorje Stefana Santina. Ob prihodu je močno deževalo. Nastopili naj bi na prostem in že smo mislili, da ne bo nič z nastopom, ko se je toliko razvedrilo, da smo lahko zaplesali in plesni program, tudi s pomočjo dežnikov, pripeljali do konca. Bili smo zadovoljni. Zadovoljni pa so bili tudi obiskovalci.

Ko smo odhajali, nas je v lepi slovenščini nagovoril starejši gospod iz Rezije. Dejal je,  da smo ga s slovensko govorico, s slovenskimi vižami in plesi neizmerno osrečili in se je poslovil z željo, da še kdaj pridemo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
02.10.2017 | Tečaji in delavnice
Subvencionirani tečaji tujih jezikov
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo