Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
16°C | 23°C
sreda, 26.07.2017
12°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 25°C
petek, 28.07.2017
12°C | 29°C
sobota, 29.07.2017
16°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
16°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

46. mednarodno srečanje PEN na Bledu


KULTURA

| |
07.05.2014      00:12
A A

46. mednarodno srečanje PEN na BleduDeli:

Bled - Na Bledu se danes začenja 46. mednarodno srečanje PEN, ki bo potekalo do 11. maja.

 

Ob letošnjem Blejskem srečanju Slovenski center PEN skupaj z Odborom pisatelji za mir Mednarodnega PEN prireja 1. festival literature za mir z naslovom Obrazi miru. Osrednji del festivala bo potekal na devetih literarnih odrih. Namen festivala je odpreti širši prostor za govor o miru, ponuditi načine za vzgojo in ozaveščanje o vrednoti miru za vse generacije ter spodbujati zavest, da smo vsi v družbi soodgovorni in da vsak lahko k miru doprinese. Tako se bodo na posameznih literarnih odrih predstavili turški, kurdski, sirski avtor, avtorja iz Etiopije in Eritreje (knjižnica Radovljica, petek, 9. maj ob 18h) ali na primer avtorji iz Ukrajine, Rusije, Belorusije, Gruzije in Osetije (Trubarjeva hiša literature, petek, 9. maja ob 18h). Več o festivalu najdete v programski knjižici na spletni strani: http://www.penslovenia-zdruzenje.si/obrazi-miru

Med gostujočimi avtorji srečanja izpostavljamo Goncourtovega nagrajenca Pierra Lemaitra in predstavitev njegovega romana Au revoir là-haut (Na svidenje tam zgoraj), ki bo v dvorani Panorama (zraven Grand hotela Toplice) v četrtek, 8. maja ob 19. uri.
Konferenčni del srečanja bo potekal v četrtek, 8. maja na poslovni šoli Bled (Prešernova cesta 33)  in bo posvečen 100. obletnici 1. svetovne vojne z okroglima mizama z naslovom Zbogom orožje? Prva svetovna vojna skozi oči literatov in Živimo v vojni ali v miru? Kulturne in politične posledice 1. svetovne vojne.


V sredo, 7. maja bo ob 18. uri v Prešernovi dvorani hotela Park na Bledu tradicionalni večer, posvečen obrobnim literaturam v Sloveniji. Letos gre za večer z naslovom Iz jezika v jezik, na katerem bo urednica Lidija DImkovska z gostujočimi avtorji predstavila antologijo sodobne manjšinske in priseljenske književnosti v Sloveniji.

 

PEN večer z naslovom Obrazi miru se obeta tudi v blejski knjižnici, in sicer 9. maja ob 19. uri. Na sporedu bo pogovor z avtorji iz Romunije, Francije, Gruzije, Osetije, Črne Gore, Makedonije in Srbije, vodila ga bo Barbara Simoniti.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.07.2017
Danes ni dogodkov.
27.07.2017 | Umetnost
Stoletje sanj
27.07.2017 | Umetnost
Stoletje sanj

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo