Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Ponekod bo pihal severozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 9, na Primorskem in na vzhodu do 11 °C.
1°C | 8°C
četrtek, 18.01.2018
-6°C | 9°C
petek, 19.01.2018
0°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
-1°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

23. novoletni koncert


KULTURA

| |
29.12.2013      1:42
A A

23. novoletni koncertIvan Andres Arnšek.
Ivan Andres Arnšek.
Deli:
Bled - Tradicionalni, že 23. novoletni koncert, ki bo v Festivalni dvorani 30. decembra ob 20h,  bo letos v znamenju opernih arij iz svetovno znanih opernih melodij, opernih muzikalov, znanih instrumentalnih skladb, skratka mnogo prijetnih melodij.


Baritonist Ivan Andres Arnšek se je rodil v Argentini. Po prihodu v Slovenijo leta 1993 se je zaposlil v Slovenskem komornem zboru, ob tem je študiral solopetje pri profesorici Doroteji Cestnik Spasić ter se izpopolnjeval pri profesorici Heleni Lazarski.

Zdaj je član solističnega ansambla ljubljanske Opere SNG, kjer je nastopil kot Cascada (Vesela vdova), Papageno (Papageno igra na čarobno piščal), Kancler (Princeska na zrnu graha), Parmenione (Prilika dela tatu), doktor Falke (Netopir), Lelio (Zvedave ženske), Smirnov (Medved), Policaj (Tejrezijeve dojke), Angelotti (Tosca), Sharpless (Madame Butterfly), cesar Überall (Atlantski cesar), Konrad (Renske nimfe), Tomaž (Brata), Prosdocimo (Turek v Italiji), Marcel (La bohème), Feri von Kerekes (Kneginja čardaša), Morales (Carmen), Mirko Zeta (Vesela vdova), Figaro (Seviljski brivec) , Germont ( La Traviata), Marullo (Rigoletto),…

Poleg klasične so mu domače tudi druge zvrsti glasbe.  Med njimi ima  posebno mesto  glasba argentinskega tanga. Prav z vokalnimi nastopi  ob spremljavi različnih glasbenikov se je v zadnjih letih večkrat predstavil  z uspešnimi  samostojnimi koncerti po Sloveniji.


Sopranistka Urška Arlič Gololičič izhaja iz Šentjurja. Diplomirala je na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu iz. prof. Irene Baar, podiplomski študij pa opravila v razredu izr. prof. Vlatke Oršanić. Prejela je študentsko Prešernovo nagrado in zmagala na različnih tekmovanjih  - dvakrat na državnem, v letih 2000 in 2008, ter mednarodnih: 2005 in 2006 na C. A. Seghizzi v Italiji in 2009 na Ada Sari na Poljskem. Je aktualni slovenski Puccinijev glas.

Sodelovala je s priznanimi orkestri (Varšavski radijski orkester, Krakowska filharmonija, Slovenska filharmonija, Slovenski radijski orkester, Hofer Philharmoniker, Ijevsk symphony orchestra,...) in izvajala dela, kot so Händlov Messiah, Carissimijev Jephte, Šnitkejev Requiem, Wolfova kantata Christnacht, Mahlerjeva 4. simfonija, Mahlerjeva 8.simfonija(2. sopran), Rossinijev Stabat Mater,... .

Na opernem odru je debitirala v vlogi Bizetove Micaële (Carmen) v Lublinski operi na Poljskem. Sledile so uprizoritve vlog Pamina (Čarobna piščal), Undine (Undine), Musetta (La Boheme), Belinda (Dido in Enej), Hagith (Hagith)... V letu 2012 je izjemno uspešno debitirala tudi na odru SNG Opera in balet Ljubljana v vlogi Violette (La Traviata). V posebno čast si šteje, da je zapela Purcellovo arijo Didone za film ¨In darknessi¨ hollywoodske režiserke A. Holland, ki je bil nominiran za Oskarja 2012. Od letošnje sezone je zaposlena kot solistka v SNG Opera in balet Ljubljana, kjer bo nastopila v vlogah Violette (Traviata), Minke (Gorenjski slavček), Adele (Netopir),... .


Simfonični orkester Domžale - Kamnik je nastal leta 1971 z združitvijo orkestra Zavoda za glasbeno izobraževanje Domžale in kamniškega Komornega orkestra, dirigent obeh pa je bil Tomaž Habe. Že v prvih letih delovanja je orkester izoblikoval program dela, ki obsega danes že tradicionalne novoletne koncerte, letne koncerte ter nastope na prireditvah in proslavah v obeh občinah. Do leta 1992 je delo umetniškega vodje in dirigenta opravljal Tomaž Habe, za njim so to mesto prevzeli Aleksandar Spasić, Stefan Garkov in Simon Dvoršak, od sezone 2009/2010 pa je stalni dirigent Simon Krečič. Orkester je posnel štiri zgoščenke in sodeluje z mnogimi slovenskimi skladatelji in uveljavljenimi solisti ter drugimi ljubiteljskimi kulturnimi društvi. Danes ima društvo Simfonični orkester Domžale - Kamnik 75 članov. Sestavljajo ga ljubitelji glasbe, osnovnošolci, srednješolci, študenti in člani, zaposleni v najrazličnejših poklicih. Člane orkestra združuje njihova različnost, predvsem pa uživajo ob skupnem muziciranju in želijo to prenesti tudi na poslušalce.

Simon Krečič je leta 2002 zaključil študij klavirja na ljubljanski Akademiji za glasbo kot zadnji diplomant prof. Acija Bertonclja, julija 2005 pa podiplomski študij klavirja na visoki umetniški šoli v Bernu v razredu prof. Aleksandra Madžarja. V času študija klavirja v Švici je začel študirati še dirigiranje v razredu profesorja Dominiqueja Roggena. Novembra 2008 je na mednarodnem dirigentskem tekmovanju v italijanskem Grossetu prejel tretjo nagrado. Septembra 2012 je z baletno premiero na glasbo Igorja Stravinskega diplomiral še iz dirigiranja pod mentorstvom prof. Milivoja Šurbka. Med letoma 2007 in 2012 je deloval v Slovenskem narodnem gledališču Opera in balet Ljubljana, od leta 2013 je zaposlen v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija, sodeluje pa tudi s orkestrom Slovenske filharmonije.

Vstopnice so na voljo v Turistično informacijskem centru Bled ter preko spleta na portalu www.eventim.si. Cena vstopnice 20 EUR.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2018
Danes ni dogodkov.
19.01.2018 | Šole in vrtci
Diči, diča!
19.01.2018 | Kultura
Pokljuški zdravnik gostuje v Bohinjski Bistrici
24.11.201 | Ostalo
Blejsko drsališče z razgledom
26.01.2018 | Šole in vrtci
Delamo snežake…

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo