Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
3°C
-1°C
JUTRI
9°C
2°C

Turistična panoga prosi za pomoč

Iz Turistično gostinske zbornice Slovenije so na Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo poslali pismo, v katerem 16 panožnih združenj, skupnosti in zbornic državo poziva, naj ponovno pomaga turizmu. Med podpisnicami je tudi Skupnost Julijske Alpe, v kateri so med drugim vse občine Zgornje Gorenjske. 

 

»Glede na ponovno zaprtje obratovanja cele panoge se turizem nahaja pred največjim izzivom doslej, družbe pred vprašanjem preživetja, zaposleni pa pred veliko možnostjo izgube zaposlitve«, so med drugim zapisali v Turistično gostinski zbornici. Kot menijo, je v tem času ključna dodatna pomoč s strani države, zato na ministrstvo v okviru zelo pozitivnega ukrepa sofinanciranja čakanja na delo po zgledu pomoči v pomladnem obdobju, naslavljajo predlog financiranja v višini 100%  za čas, ko mora biti turistična dejavnost zaprta. Zapisali so, da se zaradi epidemioloških razmer bojijo dolgotrajnega obdobja nezmožnosti za poslovanje oz. bistveno zmanjšanega obsega poslovanja. Želijo tudi si, da bi se čim prej sestal Strokovni svet za turizem. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi