Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
-1°C
-2°C
JUTRI
1°C
-1°C

Gorenjska ostaja najbolj okužena regija v Sloveniji

Gorenjska brez današnjih podatkov ostaja najbolj okužena regija v Sloveniji.

Dnevni prirast okužbe je bil včeraj (24.10) 403 prebivalcev, 14. dnevna incidenca je bila 1144 okuženih na 100.000 prebivalcev, kar pomeni, da je bilo na včerajšnji dan okuženih 2364 prebivalcev Gorenjske, so sporočili iz regijskega štaba civilne zaščite. 

 

Na Gorenjskem so aktivna medobčinska redarstva, ki sproti spremljajo stanje v občinah. 

Občinske uprave so se prilagodile ukrepom in delujejo skladno s protokoli o omejevanju virusa. Občine so odprle dežurne številke in e-naslove za informacije občanom in oskrbo s hrano. Večjih potreb po vključevanju enot trenutno še ni.

V nekaj domovih za starejše imajo večje težave z osebjem, zato pozivajo prostovoljce za pomoč pri oskrbi okuženih, so še sporočili. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi