Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Helios nagradil štiri zasnove vodnih učnih ......


€NERGIJA

| |
29.05.2013      8:20
A A

Helios nagradil štiri zasnove vodnih učnih potiDeli:

Domžale - Helios je v okviru projektov delovanja Heliosovega sklada za ohranjanje čistih slovenskih voda danes objavil rezultate izbora idejne zasnove Vodnih učnih poti 2012. Osnovne ali srednje šole se s svojimi projektnimi nalogami potegujejo za denarno nagrado v višini 1.050 evrov, od skupaj razpisanih 4.200 evrov denarnega sklada, ki poteka znotraj nosilnega projekta Oživljanja slovenskih krajevnih vodnjakov. Od 13 prijav iz leta 2012 so bile nagrajene štiri osnovne šole iz občin Bled, Ilirska Bistrica, Šmarje pri Jelšah in Vipava. V preteklih letih so šole pripravile skupaj že 32 idejnih zasnov vodnih učnih poti in mnoge med njimi so se na podlagi teh zasnov tudi realizirale v naravi s pomočjo občin in drugih sofinanciranih razvojnih projektov. Konec maja bo Helios nagrajene osnovne šole povabil v Kobilarno Lipica na voden ogled in predstavitveno srečanje ter podelitev nagrad. Helios je konec aprila za dolgoletno delovanje Heliosovega sklada na področju projekta Obnove vodnih virov prejel v kategoriji Ohranjanja dediščine priznanje Naša Slovenija 2012. Priznanja podeljuje Gibanje za ohranjanje in uveljavljanje slovenske kulturne in naravne dediščine Kultura-Natura Slovenija.

 

Komisija v sestavi predstavnikov Ministrstva za kmetijstvo in okolje, Slovenskega komiteja Mednarodnega združenja hidrogeologov in Heliosa je izmed 13 prijavljenih zasnov vodnih učnih poti za leto 2012 izbrala in nagradila štiri osnovne šole: OŠ prof. dr. Josipa Plemlja Bled za Vodno učno po Blejskem kotu, OŠ Toneta Tomšiča Knežak iz občine Ilirska Bistrica za Vodno učno pot po Beumu kamnu, Podružnično OŠ Mestinje iz Občine Šmarje pri Jelšah za Vodno učno pot Mestinje in OŠ Draga Bajca Vipava za Vodno učno pot ob Gacki. Vsaka OŠ prejme denarno nagrado v višini 1.050 evrov. Skupino učencev in mentorjev, ki so ustvarjali zasnovo vodne učne poti pa bo Helios konec maja tradicionalno povabil v Kobilarno Lipico na voden ogled kobilarne in jahalne šole in predstavitveno srečanje letos nagrajenih osnovnih šol, na katerem bodo učenci svoje zasnove tudi uradno predstavili.

 

Splet vodnih, gozdnih in drugih na turizem navezanih poti ljudi vračajo k naravi, jih ozaveščajo in bogatijo, učencem pa predstavljajo aktiven odnos do naravnega okolja, v obliki učilnic v naravi, da lažje spoznavajo vodni ekosistem v povezavi s tradicionalnimi oblikami raznih vodnih virov kot elementov bogate naravne in kulturne dediščine Slovenije. Vodne učne poti predstavljajo dodano vrednost projekta obnove vodnjakov, ker jih lokalna skupnost z umestitvijo v prostor in vključitvijo v svojo turistično infrastrukturo oživi in da na voljo prebivalcem in obiskovalcem.

 

V 15-tih letih delovanja Heliosovega sklada za ohranjanje čistih slovenskih voda je bilo s Heliosovo finančno pomočjo obnovljenih 82 različnih vodnih virov v 71 občinah, ter nagrajenih 32 idejnih zasnov vodnih učnih poti.

 

Pozitiven dolgotrajni učinek delovanja Heliosovega sklada so spoznali tudi v Gibanju za ohranjanje in uveljavljanje slovenske kulturne in naravne dediščine Kultura-Natura Slovenija, ko so konec aprila na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani podelili priznanja Naša Slovenija 2012. V okviru kategorije Ohranjanje dediščine je priznanje pripadlo skupini Helios za projekt obnove vodnih virov. Helios je za priznanje predlagala Ustanova Poti kulturne dediščine Slovenija.

 

Heliosov sklad se financira od deleža prodaje okolju prijaznih Heliosovih premazov na vodni osnovi blagovnih znamk HELIOS Bori, HELIOS Ideal in HELIOS Tessarol. Od vsakega prodanega litra okolju prijaznih premazov označenega z »ribico v soncu«, gre v sklad 0,25 evra.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo