Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.07.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, nastale bodo posamezne krajevne plohe ali nevihte. Najvišje temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem okoli 26 stopinj.
11°C | 27°C
četrtek, 27.07.2017
11°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 28°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 30°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Grad pričakuje poletno sezono


KULTURA

| |
12.04.2013      15:51
A A

Grad pričakuje poletno sezono


Na Blejskem gradu se v organizaciji Zavoda za kulturo Bled s srednjeveško predstavo Janičarjevo srce in razstavo Odtenki zlate začenja letošnje bogato kulturno dogajanje


Deli:
Bled - Vabimo vas na odprtje razstave Odtenki zlateavtorice Neže Semič, ki bo

v soboto, 13. aprila 2013 v Galeriji Stolp na Blejskem gradu. Odprtje razstave bo pospremila letošnja noviteta grajske Gledališke skupine viteza Lambergarja Janičarjevo srce. Srednjeveško predstavo bodo člani skupine uprizorili ob 16. uri na zgornji grajski terasi, sledilo bo odprtje razstave v Galeriji Stolp.

 

Neža Semič je 23-letna študentka umetnostne zgodovine iz Kamnika. Izdelovalka nakita in ljubiteljska slikarka je svoje umetniško ustvarjanje na samostojni razstavi prvič prikazala v lanskem letu. Razstava Odtenki Zlate prikazuje dekorativno slikarstvo v tehniki akrila in gvaša na platnu v kombinaciji z žico, drobnimi kamenčki in peskom. Prevladujejo žive in kontrastne barve ter preplet naravnih organskih oblik in materialov z barvnimi ploskvami, črkovnimi in drugimi tiskarskimi simboli ter žico. Vsaka slika vsebuje odtenek zlate, saj je zlata barva po mnenju mlade avtorice nepogrešljiva povsod tam, kjer želimo ustvariti vtis pomembnosti, občudovanja ali veličastnosti, uporablja pa jo tudi kot zelo zaželen poudarek v interierjih, ki jih krasi s svojimi deli.

 

Gledališka skupina viteza Gašperja Lambergerja v letošnjem letu praznuje že osemindvajseto leto svojega delovanja. Od prvih nastopov v graščini Grimšče, kjer so uprizarjali baročne poroke, so kasneje svoj program, že na Blejskem gradu, razširli s srednjeveškimi predstavami.  Na sporedu 30-članske zasedbe, ki jo vodita Matjaž in Matej Mužan, je danes bogat program srednjeveških in baročnih predstav, med katerimi so Kralj Matjaž, Martin Krpan, Povodni mož in Zvon želja. Člani skupine so s svojim bogatim in odlično izvajanim programom postali redni gostje srednjeveških taborov v Romuniji, na Madžarskem, v Nemčiji in Hrvaški.

 

V predstavi Janičarjevo srce, ki bo svojo premierno uprizoritev doživela v soboto, 13. aprila, ob 16. uri, spremljamo usodo grajskega princa, ki ga tatinska služkinja iz maščevanja proda Turkom za janičarja, čez leta pa se kot odrasel moški v vlogi poveljnika turške vojske vrne v domače kraje, kjer se spopade z vojsko svojega očeta. Tudi v tej srednjeveški uprizoritvi z orientalskim pridihom bodo gledalci lahko občudovali bogate kostume, srednjeveške plese in spretnosti v mečevanju.

 

Gledališka skupina viteza Gašperja Lambergarja bo v letošnjem letu predstavi Janičarjevo srce in Pogumne Blejke uprizarjala vsak torek in četrtek, od 20. junija do 12. septembra, ob 17. uri.

Zavod za kulturo Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.07.2017
Danes ni dogodkov.
27.07.2017 | Umetnost
Stoletje sanj
27.07.2017 | Umetnost
Stoletje sanj
03.07.201 | Šport
JUTRANJA TELOVADBA 1000 GIBOV TUDI NA BLEDU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo