Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 23°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gasilski izziv na Bledu


NOVICE

| |
24.09.2012      2:50
A A

Gasilski izziv na BleduDeli:

Bled, 24. september - Prvi jesenski konec tedna je na Bledu potekal veliki gasilski dogodek, 3. Firefighter Combat Challenge Slovenija ali ''najtežji dve minuti v športu''. Dogajanje je organiziralo Prostovoljno gasilsko društvo Radovljica, poleg slovenskega dela tekmovanja, ki je bilo na Promenadi v soboto, pa je bilo na sporedu tudi evropsko tekmovanje. Uvod v pester gasilski konec tedna je bil dobrodelni koncert Policijskega orkestra s solistko Tanjo Žagar, zbrani denar pa bodo namenili nakupu defibrilatorja za blejsko policijsko postajo.

Absolutni zmagovalec nedeljske preizkušnje je postal ameriški gasilec iz nemške letalske baze Ramstein, Justin King, s časom 1.40,36. Tesno za petami mu je bil Poljak Krzysztof Krawczyk, s časom 1.41,44. Tretji pa izjemni Matic Zupan, s časom 1.42,86.

Tudi ostali najboljši slovenski gasilci so dosegli odlične rezultate, Anže Habjan je bil peti, Domen Pavlič šesti in Gregor Stanonik sedmi, vsi trije so imeli čas 1.46, odločale so stotinke.

Slovenci smo posegli po najbolj prestižnih mestih tudi ekipno. Ekipa PGD Moste (Matic Zupan, Domen Pavlič, David Brodar, Roman Koncilja in Gašper Urbanc) je v hudi konkurenci zasedla tretje mesto, s časom 1.24,06, drugi so bili poljaki (1.22,84), blestela pa je ponovno KMC Ramstein.

Na državnem prvenstvu FCC so na stopničkah stali kot prvi Justin King (1.41,07), drugi z le dvema stotinkama zaostanka Domen Pavlič iz PGD Begunje in tretji Matic Zupan, PGD Moste pri Komendi, s časom 1.42,79. V ženski kategoriji je bila najbolj prepričljiva Francozinja Frederique Forgues, druga Mateja Pretnar, tretja pa njena sestra Veronika Pretnar.

Tudi v dvojicah je brez kompromisov povedel Ramstein Team, Justin King in Phillip Washburn, druga sta bila Nasprotnika Anže Habjan in Gregor Stanonik, tretja pa Dream Team, Matic Zupan in Domen Pavlič. V mešanih dvojicah sta prvo mesto osvojila Veronika Pretnar in Domen Pavlič, druga sta bila Francoza Anelle Baechtel in Pierre Gregorat, tretja pa Mateja Pretnar in Rok Ribič. Najbolj prestižno kolajno v ženskih dvojicah sta osvojili francozinji Anelle Baechtel in Frederique Forgues, drugi sta bili Mateja Pretnar in Jerneja Pavlič, tretji pa Polona Zavašnik in Tonja Robida.

Poudariti je treba, da so slovenski gasilci, ki so tekmovali, vsi prostovoljci, gasilci iz tujine pa profesionalci.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo