Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
14°C | 30°C
ponedeljek, 18.08.2018
14°C | 30°C
torek, 20.08.2018
14°C | 31°C
sreda, 21.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 22.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Folklorno društvo Bled v Zadru


KULTURA

| |
26.06.2018      9:21
A A

Folklorno društvo Bled v ZadruFD Bled v Zadru
FD Bled v Zadru
Deli:

Folklorniki  FD Bled smo se odzvali povabilu Slovenskega kulturnega društva Lipa iz Zadra in 7. junija nastopili na 13. Mednarodnem dnevu kulturne raznolikosti. Poleg nas so na prireditvi nastopile še srbska, makedonska, albanska in italijanska kulturno umetniška skupina. 

Prireditev se je odvijala  v prelepem ambientu,  na trgu Pet vodnjakov v starem mestnem jedru Zadra, ki so ga obiskovalci, tako domačini kot turisti, napolnili do zadnjega kotička. Vzdušje je bilo prisrčno in toplo, tako kot se za Mediteran spodobi.  Na bližnjih stojnicah  so se bohotile  tradicionalne jedi  posamezne nacionalne skupnosti, kjer smo nastopajoči po zaključku prireditve uživali ob pokušanju  raznolikih,  izvrstnih jedeh in ob živahnem klepetu navezovali  nova znanstva in poglabljali stara prijateljstva.

V Zadru smo bili tri dni. Poleg nastopa  smo si vzeli čas tudi za ogled mesta in kulturnih znamenitosti, se prepustili užitkom dalmatinske kulinarike, se sproščali na eni izmed bližnjih plaž  in se hladili v kristalno čistem morju.

Kot vedno nam je bilo tudi tokrat lepo in lahko bi še ostali. A pred nami so že novi izzivi. Že v prihajajočem  tednu imamo dva nastopa. Nastopili bomo v Završnici in zaplesali na vaškem prazniku v Doslovčah. Za vsak nastop se posebej pripravimo, se ga veselimo in si seveda želimo, da bi bilo nastopov,  kjer v plesu in glasbi uživamo in razveseljujemo obiskovalce čim več.

 

 

 

Tatjana Svete
Povezave:Gooogle
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI FOLKLORNO DRUŠTVO BLED? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


FOLKLORNO DRUŠTVO BLED
FOLKLORNO DRUŠTVO BLED
PUNGART 6
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo