Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Čiščenje posledic žledoloma na zaščitenem ......


NOVICE

| |
10.06.2014      00:01
A A

Čiščenje posledic žledoloma na zaščitenem območju mokrišča BrjeNapis pod fotografijo: V Brjih je nahajališče zavarovane brstične lilije (Lilium bulbiferum), ki jo je po Odloku o zavarovanju redkih ali ogroženih rastlinskih vrst prepovedano kakorkoli uničevati.
Napis pod fotografijo: V Brjih je nahajališče zavarovane brstične lilije (Lilium bulbiferum), ki jo je po Odloku o zavar...
Deli:

Bled - Na stičišču nevladnih organizacij GROZD skupaj z Društvom za varstvo okolja Bled pripravljamo pilotni projekt lokalnega partnerstva. Z enodnevno akcijo, ki bo 14. junija,  želimo opozoriti na posledice žledoloma,   katerega posledice so vidne še danes. Z akcijo bi se osredotočili na zaščiteno območje Brje, ki je znano po borovem gozdu in nujno potrebuje sanacijo. Pri akciji bodo sodelovala društva s svojimi prostovoljci, povabili bomo tudi podjetja in jih poprosili za materialno pomoč, Občina Bled nas pri tem podpira in nam pomaga pri promociji ter organizaciji samega dogodka.

 

Lokalno partnerstvo je model reševanja lokalnih problemov, v katerem sodelujejo vsi trije sektorji - javni, zasebni in civilni. Tako bomo z vzpostavitvijo lokalnih partnerstev ne samo promovirali najvišjo stopnjo sodelovanja oz. vključenosti vseh deležnikov v proces odločanja, ampak konkretno pokazali, da se lahko s sodelovanjem problemi rešijo racionalneje in učinkoviteje. Z izvedeno skupno akcijo bomo pridobili praktične izkušnje o vzpostavitvi in delovanju lokalnih partnerstev, kar nam bo pomagalo pri nadaljnjem delu v lokalni skupnosti.

 

Vabimo vsa podjetja, ki bi bila pripravljena prispevati mehanizacijo za očiščenje območja in vse organizacije, ki bi rade pri akciji sodelovale, da nam to sporočijo na urska@grozd.eu.  Vabljeni tudi občani!

Urška Križnar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo