Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
29°C
14°C
JUTRI
31°C
14°C
4244

7. škratov pohod: ZABAVA NA SKEDNJIH

Dnevi evropske kulturne dediščine (DEKD) so na Bohinjski Beli resnično zaživeli in so vsako leto boljši. Program  smo  pripravili  v  enoti vrtca na  Boh. Beli, pri izvedbi pa so nam pomagala domača društva, lastniki skednjev in mnogi  aktivni krajani.

Otroci iz vrtca so na 7. škratovem pohodu  skupaj s svojimi družinami, krajani in obiskovalci iz drugih krajev poiskali sedem vaških skednjev. Na njih so si ogledali kako so se vaščani razvedrili v starih časih. Zanimivo prireditev si je ogledalo staro in mlado z Bohinjske Bele in okolice.

Dogajanje na skednjih:

1. PR ŠTENGAR ročna dela in petje ljudskih pesmi

2. PR KRIVC gledališka dejavnost na skednjih , skeč o Svedrarju

3. PR RIBČ kvartanje

4.PR ŠNET prevoz sena s samotežnimi sanmi ob zgodbi Markov ovnk, skakanje v seno, petje

5. PR ŠILARJU skeč o branju Ta pru dev, poj pa zabava

6. PR BOVC stare otroške igrice Šepava lisica, Slepe miši

7.PR FRID glasba in ples, pogostitev po opravljenem delu

Maja Poklukar, foto Iztok Ameršek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi