Avsenikova glasba že več kot 70 let razveseljuje ljubitelje narodno zabavne glasbe. Skozi njeno bogato zgodovino se lahko to poletje, do konca avgusta, sprehodite na začasni razstavi, postavljeni na poletni promenadi na Bledu.
Razstava je nastala kot plod uspešnega sodelovanja med občino Bled, javnim zavodom Turizem Bled in Tradicijo Avsenik, ob obeleževanju 70 let delovanja ansambla Avsenik in nas vodi skozi najpomembnejše dogodke in dosežke v izjemno bogati zgodovini ansambla Vilka in Slavka Avsenika.
Razumevanje pomembnosti ohranjanja tradicije in sodelovanja vseh akterjev in ponudnikov različnih turističnih storitev prinaša prepoznavnost in privlačnost turističnega kraja. Pričujoča razstava je plod prav takšnega sodelovanja med občino Bled, ki je omogočila postavitveni prostor, Zavoda za turizem Bled, ki je finančno podprl razstavo in Muzeja Avsenik, kjer so razstavo idejno zasnovali.
Muzej Avsenik v Begunjah na Gorenjskem, kjer ohranjajo spomin na začetnika in velikana narodno zabavne glasbe – Slavka Avsenika, je del Tradicije Avsenik. Pod njenim okriljem je tudi gostilna in restavracija Avsenik, ki je ena izmed najstarejših gostiln v Sloveniji in se ponaša s 175 letno tradicijo.


