Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
4°C | 12°C
nedelja, 16.11.2018
5°C | 14°C
ponedeljek, 18.11.2018
4°C | 9°C
torek, 19.11.2018
4°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 6h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

'Skupaj za odgovoren odnos do pitja alkohola'...


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
20.07.2018      10:20
A A

'Skupaj za odgovoren odnos do pitja alkohola'


Projekt SOPA - 'Skupaj za odgovoren odnos do pitja alkohola' prihaja tudi v Ajdovščino. Z interdisciplinarnim pristopom nagovarja odrasle prebivalce, ki tvegano in škodljivo pijejo.


Deli:

Podatki kažejo, da spada Slovenija med države z največjo porabo alkohola na posameznega prebivalca na svetu. Posledice velike porabe se kažejo tako na zdravju posameznika, ki prekomerno pije alkohol, kot tudi na ravni celotne družbe. Nacionalni inštitut za javno zdravje je zato začel s projektom SOPA, ki bo trajal do konca leta 2020. Z uvedbo interdisciplinarnega pristopa SOPA bodo nagovarjali odrasle prebivalce, ki tvegano in škodljivo pijejo. V lokalnem okolju pilotni pristop vključuje deležnike iz zdravstvenega in socialnega sektorja, občine, policije ter izvajalce, ki delujejo na področjih obravnave ranljivih skupin in področjih zaposlovanja.

Pristop po Sloveniji zajema 18 lokalnih okolij, med njimi tudi Ajdovščino, kjer je že vzpostavljen konzorcij (Zdravstveni dom Ajdovščina in Center za socialno delo Ajdovščina). Pomembno bo tudi sodelovanje z mediji, ki z izborom vsebin, kot tudi načinom predstavljanja, vplivajo na javno mnenje. Cilj vseh prizadevanj je zmanjšanje negativnih posledic tveganega in škodljivega pitja na različnih ravneh posameznikovega življenja in odgovornejši odnos do pitja alkohola v slovenski družbi.

Vse pomembne informacije o SOPA lahko najdete na spletni strani www.sopa.si. Prav tako lahko na omenjeni spletni strani preko kratkega vprašalnika dobite grobo oceno svojega vzorca pitja (kje se gibljete glede na meje tveganega pitja alkohola). S kvizom se lahko preizkusite tudi v poznavanju dejstev o alkoholu. Na enem mestu pa so zbrane vse kontaktne informacije možnih virov pomoči po Sloveniji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.