Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
20°C
10°C
JUTRI
22°C
15°C

Defibrilator še v Batujah

Tudi Batuje bodo imele poslej defibrilator in sicer so ga namestili na stavbo Krajevne skupnosti v središču vasi. Uradno ga bodo predali namenu v soboto, 25 maja ob 19. uri.

Ob tej priložnosti bo Območno združenje Rdečega križa Ajdovščina poskrbela tudi za tečaj temeljnih postopkov oživljanja, namenjen krajanom. Že dopoldne (med 8. in 10. uro) bodo v prostorih Krajevne skupnosti Batuje izvajali brezplačne meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi. Priporočljivo je, da se meritev udeležite tešči.

Nakup in postavitev defibrilatorja so omogočile donacije (Elektro Primorska d.d., Škrlj d.o.o. in Freyssinet Adria d.o.o.), prispevek Krajevne skupnosti Batuje, medtem ko je nakup zunanje omarice financirala Občina Ajdovščina.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi