Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

jasno
Popoldne bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 15 °C.
5°C | 14°C
sobota, 17.11.2018
6°C | 12°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 9°C
torek, 20.11.2018
4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 12h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
5°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

V župniji Ajdovščina praznovali tradicionalno ......


VERSKE

| |
02.07.2017      14:20
A A

V župniji Ajdovščina praznovali tradicionalno šagro


Že tradicionalno praznovanje rojstva sv. Janeza Krstnika, farnega zavetnika ajdovske župnije, je bilo letos še posebno slovesno.


Deli:

Na sam praznik v soboto, 24. junija, je somaševanje duhovnikov rojakov vodil gospod Ivan Gregorc. Praznovanje smo zaključili s prijetnim druženjem pred cerkvijo ob dobrotah ajdovskih gospodinj. S praznično sveto mašo  smo tudi v nedeljo slovesno praznovali šagro. Med nami je bila  podoba Svetogorske Kraljice, ki je bila kot begunka v naši cerkvi med vojno ob koncu septembra 1943 in katere tristoletnico kronanja praznujemo. In še tretji razlog smo imeli za slovesno praznovanje – Dan državnosti, ob katerem smo se vprašali: »Ali imamo radi  svojo domovino? Ali smo ponosni na lepo slovensko besedo in slovensko pesem? Ali znamo živeti v slogi, prijateljstvu in ljubezni tudi s tistimi, ki so nam po mišljenju ali svetovnem nazoru drugačni?«  Pravi kristjan s ponosom pritrdilno odgovarja na ta vprašanja in se takih in podobnih dni veseli z vsemi ljudmi dobre volje.
Niko Ličen

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.