Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
16°C
0°C
JUTRI
18°C
2°C
Deli
9292

V župniji Ajdovščina praznovali tradicionalno šagro

Že tradicionalno praznovanje rojstva sv. Janeza Krstnika, farnega zavetnika ajdovske župnije, je bilo letos še posebno slovesno.

Na sam praznik v soboto, 24. junija, je somaševanje duhovnikov rojakov vodil gospod Ivan Gregorc. Praznovanje smo zaključili s prijetnim druženjem pred cerkvijo ob dobrotah ajdovskih gospodinj. S praznično sveto mašo  smo tudi v nedeljo slovesno praznovali šagro. Med nami je bila  podoba Svetogorske Kraljice, ki je bila kot begunka v naši cerkvi med vojno ob koncu septembra 1943 in katere tristoletnico kronanja praznujemo. In še tretji razlog smo imeli za slovesno praznovanje – Dan državnosti, ob katerem smo se vprašali: »Ali imamo radi  svojo domovino? Ali smo ponosni na lepo slovensko besedo in slovensko pesem? Ali znamo živeti v slogi, prijateljstvu in ljubezni tudi s tistimi, ki so nam po mišljenju ali svetovnem nazoru drugačni?«  Pravi kristjan s ponosom pritrdilno odgovarja na ta vprašanja in se takih in podobnih dni veseli z vsemi ljudmi dobre volje.
Niko Ličen


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!