Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Škofijski pastoralni dan v Vipavi


VERSKE

| |
18.11.2015      11:35
A A

Škofijski pastoralni dan v Vipavi


Številni pastoralni delavci iz Koprske škofije smo v soboto,14. novembra, napolnili športno dvorano v Škofijski gimnaziji Vipava. Ta dan je potekal škofijski pastoralni dan za škofijo Koper.


Deli:

 S skupno molitvijo nas je v dan uvedel koprski škof dr. Jurij Bizjak, sledilo je izvajanje generalnega vikarja mag. Jožeta Korena. V svojem predavanju je povzel sklepni dokument škofovske sinode v Rimu. Sinoda je obravnavala poklicanost in poslanstvo družine v današnjem svetu. Mladi tudi danes hrepenijo po družini, cerkev želi in je dolžna oznanjati pomembnost družine, obenem pa spoštovati svobodo vesti. Temelj družine je zakonska zveza moža in žene, ki ustvarjata mrežo ljubezenskih odnosov. Moč družine je, da ljubi in uči ljubiti. Vera nas pri tem opogumlja.
Sledilo je škofovo predavanje z naslovom "Družina zaklad cerkve". Ponovno moramo v družini odkrivati tri stvari: molitev, poslušanje Božje besede in prizadevanje za karitas. Družina naj bo nosilka cerkvenega oznanila. Oče in mati pa  nosilca kateheze. Pomembna so telesna in duhovna dela usmiljenja ter odpuščanje, ki naj  v družini zavzame pomembno mesto.
Za tem pa je sledilo še krajše predavanje škofovega vikarja za pastoralo msgr. Slavka Rebca z naslovom "Med dnevno sobo in veroučno učilnico". Podal nam je kar nekaj praktičnih napotkov za utrditev nekaterih navad v domači družini, ki nam pomagajo ohraniti vero.
Predavanjem je sledil pogovor v skupinah, v katerem smo bili udeleženci povabljeni, da se odzovemo  na predstavljena stališča. Ob zaključku so bili podani številni predlogi za prihodnje delo na pastoralnem področju v škofiji in izražena želja, da so taka srečanja koristna in naj postanejo tradicionalna.
Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.