Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 12°C
petek, 24.11.2017
8°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Romanje ostarelih, bolnih in invalidov na ......


DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI, VERSKE

| |
27.06.2016      14:24
A A

Romanje ostarelih, bolnih in invalidov na Brezje


Vseslovensko romanje ostarelih, bolnih in drugače prizadetih bratov sester, ki ga že 48 let organizira revija Ognjišče je za nami. Vsako leto med somaševanjem številnih duhovnikov s posebnim spoštovanjem gledam ustanovitelja romanja Franca Boleta. Oče Franc, Bog ga živi! Letos je somaševanje vodil predsednik Slovenske karitas nadškof Alojzij Cvikl. Sprehod med romarji in sama sveta maša je mnogim dalo vedeti, da v stiski niso sami.


Deli:

In prav to se je pokazalo v številnih spremljevalcih, ki so nesebično pomagali. Ko smo na Vipavskem zbirali prijave za romanje je marsikdo rekel, da se boji, da ne bo zmogel, ker težko hodi ali stoji v gneči. Vsakemu smo povedali, da so na Brezjah prostovoljci, ki radi pomagajo. In tako je letos iz Vipavske dekanije na Brezje šlo šest avtobusov. Morda se bo kdo vprašal: »Zakaj dekanijsko romanje?« Odgovor je preprost, edini in glavni cilj sodelavcev karitas je, da omogočimo romanje vsem, ki to želijo. Pri nas je kar 24 župnij,  nekatere so majhne in v nobenem primeru ne bi napolnili avtobusa. Tako je solidarno druženje istočasno srečanje prijateljev; sodelavci ŽK pa poskrbimo 'vsak za svoje'. In to nam uspeva vse od leta 2007, ko smo 'ugriznili' v ta izziv in danes lahko rečem, da nas večina preloži vse druge obveznosti samo zato, da gremo tretjo soboto v juniju, skupaj s svojimi župljani na Brezje.

Letos je bilo še posebej slovesno, saj smo se Mariji Pomagaj zahvalili za 25 let samostojne Slovenije. Poseben dogodek je bila slovenska zastava, ki jo je 25 klekljaric iz celotne Slovenije naredilo prav v ta namen. Prav ta zastava bo blagoslovljena romala v Državni zbor na dan naše samostojnosti. Tudi na ta način 'Bog blagoslavlja Slovenijo'.

Tako kot vsako leto je bilo za štiri avtobuse tudi letos skupno kosilo pri Avseniku v Begunjah. Vedno znova smo lepo sprejeti in ko smo odhajali mi je 88 letna gospa rekla: »Že danes se vpišem za prihodnje leto, če bom živa seveda.«

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.