Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Praznično tudi v Podkraju


LOKALNE SKUPNOSTI, VERSKE

| |
14.01.2016      11:52
A A

Praznično tudi v Podkraju


December je bil tudi v Podkraju praznično obarvan. Decembrsko praznovanje se je začelo že 22. decembra, ko so nas učenci in učiteljice podružnične šole Podkraj povabili na praznovanje ob dnevu samostojnosti in enotnosti.


Deli:

Učenci so nas prisrčno in s svojo iskrenostjo razveselili s čudovitimi nastopi in s poudarkom, da moramo biti ponosni na svojo domovino. Na božični dan smo se krajani na pobudo Krajevne skupnosti Podkraj zbrali pred cerkvijo, prisluhnili mešanemu cerkvenemu pevskemu zboru, ženskemu zboru Marjetice in otroško mladinskemu zboru, ki so zapeli nekaj božičnih pesmi, mladi glasbeniki pa so nam z božičnimi skladbami pričarali pravo božično vzdušje. Voščili smo si vesel božič in ob toplih božičnih napitkih pokramljali.

Na Štefanovo so se naši pevci otroško mladinskega zbora podali na božični nastop pred Postojnsko jamo, kjer so s svojim petjem razveselili množico domačih in tujih turistov. Za pridno petje in sodelovanje so si prislužili brezplačen ogled živih jaslic v jami. Za nekatere najmlajše 'pevčke' je bilo to nepozabno doživetje. Tudi pevke ženske zasedbe Marjetice so se s svojim ubranim petjem udeležile božičnega koncerta v Velikem dolu na Krasu. Božične praznike pa smo nekako zaokrožili tudi z mislijo na tiste, ki jim ni pri srcu tako toplo kot nam. Naši pridni koledniki so od hiše do hiše voščili vsem vesele praznike in zbirali dobrodelne prispevke za Misijonsko središče, ki bo tudi zaradi naših prispevkov lahko osrečilo tiste, ki so pomoči potrebni.

Martina Bajc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.