Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
18°C | 32°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 33°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 33°C
torek, 27.06.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
18°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Poznavanje in povezovanje kultur omogoča ......


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
30.06.2014      7:50
A A

Poznavanje in povezovanje kultur omogoča življenje v sožitju


V torek, 3. junija, sem se v župnišču v Vipavskem Križu udeležila enega od srečanj mladinske skupine, ki deluje pod okriljem društva Vozel. Mladinska skupina se srečuje vsak teden in na srečanjih debatirajo o različnih temah, tokrat je bila tema islam.


Članice društva Vozel
Članice društva Vozel
Deli:

Kot članico Islamske skupnosti v Ajdovščini so me povabili na eno od srečanj, da bi jim predstavila islam 'iz prve roke', vsakdanje življenje muslimanov v Sloveniji in bošnjaško kulturo. Na srečanju sem mladincem poskušala prikazati, kakšen je vsakdan muslimanov v Sloveniji, govorili smo o praznikih, skupaj smo pripravili tudi značilno bosansko sladico 'kajmačnico', ki se pogosto pripravlja ob praznikih. Tako smo ob pripravljanju sladice ugotavljali tudi podobnosti in razlike obeh ver, islama in krščanstva, ter govorili o značilnih bosanskih jedeh in njihovi pripravi.

V spomin in zahvalo za sodelovanje mi je skupina podarila priročno knjigo o katolištvu. Tako smo se na tem srečanju vsi skupaj zbližali in bolje spoznali različne kulture in vere, s katerimi se v Sloveniji pogosto srečujemo, saj nam ravno poznavanje in povezovanje z ljudmi, ki izhajajo iz različnih kultur, omogoča lepše življenje v sožitju.

Sabina Halilović

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.