Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Postni večeri 2016


VERSKE

| |
14.03.2016      11:24
A A

Postni večeri 2016


Postni večeri verskega poglabljanja so v organizaciji Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina v sodelovanju s Karitas vipavske dekanije in Civilne iniciative Čaven letos potekali že petindvajsetič. Tri četrtke v postu smo obiskovalci napolnili dvorano Srednje šole Veno Pilon v Ajdovščini in prisluhnili gostom s temami uglašenimi na leto usmiljenja.


Duhovnik Stanko Sivec
Duhovnik Stanko Sivec
Deli:

Prvi  večer smo gostili teologa Boštjana Harija, ki je spregovoril o zdravilni moči usmiljenja. Krščanski Bog človeka išče, prihaja človeku naproti. Ko jaz govorim, on posluša. Božje usmiljenje je brezmejno za tiste, ki se obračajo Nanj. Velikokrat so naš napuh, naša ošabnost in neodpušačnje pregrade, da božje ozdravljenje ne more delovati. Zavedati se svoje grešnosti je ponižnost srca. Človek ni ponižen, če sebe daje v nič. Ponižen je tisti, ki se zaveda odvisnosti od Boga. Bog je ljubezen, ki ljubi tudi grešnike, le odpreti mu moramo naše srce.

Drugi večer je bil naš gost sodelavec slovenske Karitas  Alojzij Štefan s temo Moj izgubljeni sin. Spraševal se je: ali je potrebno biti usmiljen do ljudi, ki so vse zapravili in zašli na pota zasvojenosti ter pristali na najnižji točki življenja. Taki ljudje se nam ne smejo smiliti – bodimo pa do njih usmiljeni. Biti usmiljen pomeni biti naklonjen, biti mil, nežen, pomeni pomilostitev, razdolžitev, priznanje majhnosti, nemoči .... novo priložnost. Usmiljenje  mora postati naš način življenja. Sprejeti vse ljudi tudi tiste najbolj pri dnu. Usmiljenje je najpopolnejši izraz ljubezni, je drža majhnosti. Bog se človeka ne naveliča usmiliti. Če hočemo, da se bo izgubljeni sin vrnil, mora postati moj sin. Naučiti se moramo sprejemati, odpuščati in pomagati.  

Gost tretjega večera je bil upokojeni duhovnik Stanko Sivec, ki kljub devetim križem še vedno službuje v Prvačini. Preživel je zapor in koncentracijsko delovno taborišče in je zadnji še živeči duhovnik iz montiranih procesov. Nedavno je pri goriški Mohorjevi izšla knjiga njegovih spominov, ki je ne le literarno dovršena, ampak tudi zanimiva, hudomušna in polna optimizma. Tudi najhujše stiske namreč opisuje vedro in humorno. O njegovi globoki veri in zaupanju v Vsemogočnega smo se udeleženci večera v polnosti prepričali. Gospod Sivec je prepričan, da je v vsakem zlu, trpljenju in krivicah nekaj koristnega za utrjevanje trpežnosti, vztrajnosti in prispevek k duhovnemu dozorevanju. Vse to je sam sprejemal s hvaležnostjo Bogu, bez zamer, obtožb in grenkobe. Tako nam je gospod Sivec svetla priča usmiljenja.

Člani Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina voščimo veselo praznovanje Velike noči.

Niko Ličen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.