Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, sprva v vzhodni Sloveniji še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 13°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Post v dijaškem domu Škofijske gimnazije ......


VERSKE

| |
21.03.2014      7:42
A A

Post v dijaškem domu Škofijske gimnazije Vipava


Post je za kristjane čas, ko se moramo zaustaviti, se zamisliti nad seboj in stopiti na novo pot. Tega se zavedamo tudi dijaki in vzgojitelji dijaškega doma Vipava. Pod vodstvom našega duhovnega vodje g. Marka Rijavca smo tudi letos poskrbeli za kar nekaj sprememb, ki naj bi nam pomagale, da bi si znali vzeti čas za sočloveka, mu pomagati, nameniti kakšno lepo besedo … K temu nas spodbujajo vrvice, izobešene v skupnih prostorih, kjer za vsako molitev in dobro delo, ki ga za nekoga storimo, naredimo vozel.


Deli:

Tudi naša kapela, srce dijaškega doma, se je spremenila; da bi se zavedali svoje majhnosti in nepomembnosti, sedimo na tleh. Ko se zbiramo k molitvi, prižgemo svečo, postavljeno v sredo kapele. Kakor se ta sveča použiva sama vase, tako se tudi naše življenje počasi použiva in se izteka. Če nekomu nekaj dobrega storiš, če mu nameniš kakšno lepo besedo, se tvoje življenje zasveti, postaneš luč. K temu nas spodbujajo koščki ogledala, ki ga zalepimo na vrvi, izobešene po kapeli. Več kot bo dobrih del, več bo ogledal in več kot bo ogledal, bolj bo prostor svetel.  Niti postaje križevega pota niso ostale na svojem mestu, za zidovi kapele. Kristus je trpel za nas in še vedno trpi z nami in nas spremlja, zato smo slike ponesli po celem dijaškem domu. Naj se nas post tako dotakne, da bomo na velikonočno jutro zapeli alelujo kot novi, boljši ljudje.

Boštjan Dolinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 193
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA DELAVNICE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.