Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij v Budanjah 2013


VERSKE

| |
02.09.2013      7:34
A A

Oratorij v Budanjah 2013


Letos je oratorij v Budanjah z geslom 'Bog je z nami - nismo sami' potekal od 30. junija do 5. julija. Zbralo se je okrog 60 otrok in 17 animatorjev.


Deli:

Dan se je začel z zborom ob 9. uri pred budanjsko cerkvijo, kjer smo dvignili zastavo in zapeli himno. Skozi teden so otroci spoznavali zgodbo iz Narnije, njene junake in Aslana, ki je pravzaprav le metafora za naše življenje in Boga. Poleg vsakodnevne zgodbe so oratorijski dan dopolnjevale še kateheza prilagojena starosti otrok ter delavnice, pri katerih so se otroci lahko marsikaj novega naučili, spoznali ali pa se preprosto samo zabavali. Imeli smo pritrkovalsko, plesno, športno, dramsko-filmsko, cvetličarsko, ustvarjalno in eksperimentalno delavnico. Sledilo je kosilo ter molitev. Dan smo zaključili z veliko igro, nad katero so bili otroci vsakič zelo navdušeni, in spustom zastave.
Torek smo programsko popestrili s pohodom do cerkvice v Sanaboru. Za otroke 2. in 3. triade pa smo organizirali še nočni program z detektivskimi ugankami, športnimi igrami in večerno molitvijo ob ognju. Konec tedna so otroci pripravili še zaključno prireditev, s katero so staršem predstavili oratorijski teden.
Konec tedna smo bili vsi že malce izmučeni, a vseeno so nam igrali nasmehi na obrazih.Vsi smo bili zadovoljni s potekom oratorija in ponosni nase, da nam je projekt uspel.

Laura Raspor


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.