Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19 stopinj Celzija.
18°C | 32°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
18°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Nedelja Svetega pisma


VERSKE

| |
25.01.2015      19:11
A A

Nedelja Svetega pisma


V nedeljo, 25. januarja, smo v katoliški cerkvi že šestindvajsetič obhajali nedeljo Svetega pisma. Letošnje praznovanje je sovpadalo tudi s zaključkom molitvene osmine za edinost kristjanov in praznikom spreobrnjenja apostola Pavla. Po številnih krajih so bila srečanja članov bibličnih skupin in tistih, ki jim Sveto pismo veliko pomeni, marsikomu pa je tudi vodnik v življenju.


Deli:

Za našo koprsko škofijo je bilo tako srečanje v športni dvorani Škofijske gimnazije Vipava. Številni udeleženci smo lahko prisluhnili našemu škofu ordinariju dr. Juriju Bizjaku, velikemu  poznavalcu Svetega pisma. Za izhodišče svojega izvajanja je vzel Jezusove besede: »Moja mati in moji bratje so tisti, ki Božjo besedo poslušajo in jo uresničujejo.« To je bilo tudi geslo letošnje nedelje Sveteg pisma.

V letu med izredno in redno sinodo o družini je še kako prav, da je vzet stavek iz družinskega življenja. Če kdo na poti svojega bivanja kloni, ga duh dvigne. Duhovne vezi so pomembnejše od vseh krvnih vezi. Tudi krvne in sorodstvene vezi nastanejo iz duhovnih vezi. Hrana je našemu telesu sicer potrebna, še potrebnejši je v človeku red prehrane duha. Za vsako človeško zvezo in skupnost velja, da ne bo razpadla, če se bo hranila z duhovno hrano. Polni Božjega duha so tisti, ki Božjo besedo poslušajo in jo uresničujejo. Truditi se moramo odpirati jadra Božjemu duhu in delovali bomo manj zagrenjeno in manj zamorjeno. Od poslušanja in uresničevanja Božje besede je veliko odvisno naše življenje. Saj ta prinaša radost in veselje. Če resnično ljubimo Boga in spolnjujemo zapovedi, potem lahko ljubimo tudi bližnjega. Vse kar je rojeno iz Boga, premaga svet - to je naša vera. Ko čutimo, kako težko je poslušati in uresničevati glas duha, nas Gospod tolaži z besedami: »Kar koli ste storili enemu od teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili.« V tem nam je zgled papež Frančišek, ki je razširil oznanjevanje in v tem oznanjevanju misli na vse ljudi.

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.