Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

5. Terčeljeva pot na Kovk 2015


VERSKE

| |
14.06.2015      20:07
A A

5. Terčeljeva pot na Kovk 2015


Vroča, prva junijska sobota, 6. junija 2015, je na gozdno jaso Taloške domačije zbrala čez tristo pohodnikov in romarjev 5. Terčeljeve poti na Kovk.


Deli:

Letošnje poti iz Šturij, Budanj, s Cola in Otlice so se združile na prireditev, ki jo vsako leto pripravi Terčeljev odbor Vipavske dekanije v spomin na rojaka Filipa Terčelja iz Grivč nad Ajdovščino.

Molitveno uro 'Za skupno dobro' so oblikovale članice biblične skupine iz Šturij; zanjo je svoje razmišljanje ubesedil vicepostulator, g. Bogdan Vidmar: »Dana nam je ljubezen staršev, dane naravne materialne dobrine, ki niso delo naših rok. S svojim razumom spoznavamo, da obstajajo tudi zelo pomembne vrednote, ki jih ni mogoče izmeriti; vidne so samo njihove posledice. Resnični smisel družbe, vsake družbene aktivnosti, političnih, gospodarskih in kulturnih prizadevanj, je dobro vsake osebe in vseh oseb. Skupnega dobrega ne more biti brez skupnosti. Le-ta pa temelji na odnosih med zrelimi ljudmi, odgovornimi posamezniki, ki se vzgajajo v zdravih družinah in ustanovah, ki razvijajo čut za skupno dobro. Iskanje skupnega dobrega je pot, je romanje k Bogu, ki je najvišje dobro.«

Sveto mašo ob 10. uri je ob somaševanju še sedmih duhovnikov daroval ajdovski župnik, g. Franc Likar; pri maši so sodelovali župljani iz Ajdovščine, Terčeljeve pesmi pa sta prepevala združena zbora župnij Ajdovščina in Ustje pod vodstvom zborovodja Andreja Kobala.

G. Likar je v svojem nagovoru ponazoril zgodbo o Tobiju – pretresljiv zgled ljubezni brez strahu ter neomajne zvestobe in predanosti Bogu. Opozoril je, da si moramo priznati, da smo tudi mi krivi za stanje v naši družbi. »Vzrok je lahko otrdelost srca in premalo tobijevske drže, ki nas opominja na izgubo človečnosti, duhovne moči za življenje; svet je poln egoizma in individualizma. Simbol izgnanstva se kaže kot drugorazrednost krščanstva v naši družbi; blatenje verskih resnic nas je doletelo tudi zato, ker nismo pristni pričevalci, pogumni in načelni. Tobijeva zgodba se konča srečno, ker jo je vodil Bog s svojim usmiljenjem. Z zahvaljevanjem in slavljenjem smemo računati tudi mi, da otrdelost človeškega srca našega časa zrahlja Bog.«

Po sveti maši je kulturni program oblikovala starejša skupina Vipavskih tamburašev pod novim vodstvom Mete Praček. Z venčkom slovenskih narodnih in umetnih pesmi so razveselili pohodnike in romarje, ki so se v prijetnem druženju zadržali na Taloški domačiji.

Uspešen dogodek so omogočili: vodniki Ivica Vidmar, Jožko Praček, Silvester Peljhan in Vladimir Curk; spremljali so jih gorski reševalci GRZ in ekipi prve pomoči RK Ajdovščina ter dr. Matija Božič; za urejenost so skrbeli gasilci PGD Col in skavti stega Ajdovščina –Šturje.

Terčeljev odbor Vipavske dekanije se ob tej priložnosti zahvaljuje za gostoljubje Taloški domačiji, posebej Hieronimu Vidmarju, in Terčeljevim svojcem.

Nadja Ušaj Pregeljc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.