Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
8°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 9°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 9°C
sreda, 29.11.2017
5°C | 11°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

102. rojstni dan sestre Klementine


VERSKE

| |
12.11.2013      8:05
A A

102. rojstni dan sestre Klementine


Terezija Štrancar, z imenom sestra Klementina, je v Domu Marijinih sester na Dobrovi pri Ljubljani praznovala svoj 102 rojstni dan.


Deli:

V soboto, 19. oktobra, je bilo pri Marijinih sestrah na Dobrovi praznično, ker je sestra Klementina Štrancar praznovala svoj 102. rojstni dan. Z mašo, ki jo je daroval hišni duhovnik Miro Šlibar, so se sestre Bogu zahvalile za njeno zares bogato, tiho in preprosto življenje. Rodila se je na Planini pri Ajdovščini. K Marijinim sestram je vstopila pri svojih 17. letih in že 84 let služi Bogu v redovnem poklicu. V vseh teh letih je s svojim požrtvovalnim delom pri bolnikih in kot kuharica opravljala dela v Ljubljani, nadaljevala v Zagorju ob Savi, Mariboru, Celju, Domžalah in nazadnje v Šentjakobu ob Savi.

Januarja 1987 je bila premeščena na Dobrovo in dokler so ji moči dopuščale, je zelo rada opravljala vsa gospodinjska dela in dela na vrtu. Zadnja leta pa so njeni koraki počasni in negotovi, zato danes potrebuje pri gibanju oporo sester ali invalidski voziček. Opešal ji je tudi sluh. Izredno dobro pa vidi, saj ne potrebuje očal. Še vedno jo vse zanima in redno spremlja televizijska poročila ter prebere verski tisk.

Ob voščilu smo ji zaželeli zdravja in dobrega počutja, da bi lahko skupaj praznovali tudi njen 103. rojstni dan. Ob naših željah se je ob svojem 101. rojstnem dnevu  hudomušno nasmehnila ter dodala: »Ne vem, kakšne načrte še ima Bog z menoj?« Letos pa je samo skomignila z rameni in se nasmehnila.   

Vera Kodrič, foto Miro Šlibar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 192
Izšla: 24.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.