Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 24°C
sobota, 27.04.2018
13°C | 24°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Srebrni znak Slovenia Green destination za ......


TURIZEM, OBČINSKE, DOGODKI

| |
26.06.2017      12:26
A A

Srebrni znak Slovenia Green destination za Vipavsko dolino


V ponedeljek, 12. junija 2017, je v Mariboru potekal prvi Zeleni dan slovenskega turizma, kjer so podelili letošnja Slovenia Green priznanja. Med prejemniki je bila tudi destinacija Vipavska dolina, ki je prejela srebrni znak Slovenia Green destination.


Deli:

Priznanja Slovenia Green lahko pridobijo destinacije in ponudniki, uvrščeni v zeleno shemo slovenskega turizma (ZSST). Slovenska turistična organizacija jo je razvila pred dvema letoma kot model, ki bi Sloveniji omogočal hitrejši razvoj trajnostnega turizma.Na letošnji podelitvi se je dosedanjim imetnikom znaka Slovenia Green pridružilo pet destinacij (zlato priznanje je prejela destinacija Podčetrtek, srebrno Vipavska dolina in Logarska dolina Solčavsko, bronasto pa Kočevsko in Polhov Gradec), trije ponudniki (hotel St. Daniel iz Štanjela ter blejska hotela Savica in Astoria), trije parki (Kozjanski park, Triglavski narodni park in Park Škocjanske jame), prvič pa so priznanje podelili tudi turističnim agencijam (RoundaboutTravel in VisitGoodPlace).

Občina Ajdovščina in Občina Vipava sta se kot destinacija Vipavska dolina skupaj odzvali na javni poziv za vključitev v Zeleno shemo slovenskega turizma (ZSST) že lani. V ocenjevanju je Vipavska dolina prejelaSloveniaGreensilver znak. Najvišje ocene, torej ocene čez 8,  je prejela na področju ohranjene narave ter zaščitene kulturne dediščine, ki je ustrezno umeščena v turistično ponudbo. Dosedanji napori za skupno sodelovanje občin, skupna strategije  za turizem ter ustrezno vzpostavljena skupna promocija, pa je Vipavski dolini prinesla oceno nad 8 tudi na področju destinacijskegamanagemnata in s tem tudi srebrni znak Slovenia Green.

Zelena (okoljsko in družbeno odgovorna) destinacija ni nekaj, kar je projekt, naloga, oziroma odgovornost zgolj turistične organizacije. Je nekaj, kar lahko dosežemo le vsi skupaj – vsi deležniki v destinaciji, tako v javnem, nevladnem, kot zasebnem sektorju – in to ne zgolj v turizmu, temveč na vseh področjih delovanja. V tem procesu pa so ključni tudi vsi, ki v destinaciji živijo. Izrednega pomena je namreč, da je destinacija najprej prijetna in prijazna za prebivalce, le tako jo bodo takšno doživeli tudi ljudje, ki jo obiščejo. V Zeleno shemo Slovenskega turizma se lahko vključijo tudi ponudniki turističnih nastanitev ter turistične agencije, vendar le, če so imetnik enega od okoljskih znakov, ki jih Slovenia Green priznava.

Janja Jazbar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.