Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
19°C | 29°C
nedelja, 20.07.2018
16°C | 33°C
ponedeljek, 22.07.2018
18°C | 30°C
torek, 23.07.2018
18°C | 32°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Salon Okusi Vipavske na Slovenskem festivalu ......


TURIZEM, GOSPODARSTVO

| |
14.11.2017      11:36
A A

Salon Okusi Vipavske na Slovenskem festivalu vin


V okviru 20. Slovenskega festivala vin v Ljubljani bo petek, 17. november, tudi v znamenju Vipavske doline in sicer kot salon Okusi Vipavske. V Hotelu Slon bo med 14. in 20. uro 'zadišalo' po dobrotah kulinarične tradicije Vipavske doline.


Deli:

Salon Okusi Vipavske predstavlja vipavske vinarje, ponudnike vipavskih dobrot in turistično informacijske centre Vipavske doline. V ospredju predstavitve bo Vipavska dolina kot izjemen vinorodni okoliš z edinstvenimi vinskimi sortami in značilnim 'terroirjem'. Predstavili jo bodo vrhunski mojstri kulinarike iz Vipavske doline, ki s svojimi kreacijami presegajo tradicijo in ustvarjajo nov kulinarični svet. Gre za podoben model, kot ga že več kot desetletje goji festival Okusi Vipavske na dvorcu Zemono. Za 18. uro je napovedan program, ki bo predstavljal vrhunec salona.

Nosilec dogodka je Razvojna agencija ROD iz Ajdovščine.

Jubilejni, 20. Slovenski festival vin, ki ga oglašujejo kot 'festival vseh festivalov', bo potekal 17. in 18. novembra 2017 v GH Union in hotelu Slon v Ljubljani, gostil pa bo več kot deset partnerskih salonov, med njimi tudi Okuse Vipavske. V okviru festivala vin je potekalo tudi tradicionalno ocenjevanje vin. V komisiji je sodelovala tudi nekdanja slovenska vinska kraljica Špela Štokelj s Planine. Med vipavskimi vini se je najbolje odrezal cabernet sauvignon letnik 2013 iz kleti Zgonik iz Branika, ki je z oceno 18,360 osvojilo 2. mesto med rdečimi suhimi vini. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.