Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
32°C
20°C
JUTRI
32°C
19°C
4928

Ajdovski planinci na Velikem Kožljeku

Slovenija – raznolika dežela, polna naravnih lepot, skritih kotičkov in prelepih stezic – tako majhna a vedno znova preseneča. In člane Planinskega društva Ajdovščina je na pohodu na Veliki Kožljek (1240 m), vrh v Javornikih (raztezajo se med Cerkniškim poljem in Pivko), čakalo kar nekaj presenečenj. Na pot jih je popeljala vodnica PD Cerknica in domačinka gospa Štefka. Izhodišče poti je bila Dolenja vas pri Cerknici. V bližini leži Velika Karlovica, ponor skozi katerega odteka voda iz Cerkniškega jezera proti Rakovemu Škocjanu. Ob povratku so si to naravno znamenitost tudi ogledali. Po uri hoje so prišli na Čelo goro, kjer je na višini 1000 m lepo razgledišče na celo Cerkniško jezero od Gornjega Jezera do Unca, nad katerim kraljuje čarovniška gora Slivnica. 

Pot so nadaljevali po gozdu proti Velikemu Kožljeku, ki na Javornikih leži med Debelim vrhom in Sveto Trojico. Čeprav so raziskovali Javornike, pa je bilo javorjev le za vzorec. Na vrhu jih je čakal izredno lep razgled, ki seže od Nanosa pa vse do Babnega Polja, v ozadju pa so se videli Učka, Slavnik, Snežnik in še in še. Tu je potekala tudi Rapalska meja, katere ostanki so vidni še danes in so si jih pohodnike tudi ogledali. Tako so sedanjost povezali z dogajanji, ki so se odvijali pred natanko stotimi leti. 

Lep pohod, v senci mogočnih bukev in z dobrim vodstvom, je vse udeležence navdušil. 

mg

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi