Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

WOTR - Wajdušna obstacle trail run


ŠPORT, DOGODKI

| |
16.07.2015      20:29
A A

WOTR - Wajdušna obstacle trail run


V soboto, 29. augusta prihaja WOTR, tek čez ovire v naravi in po mestu – Ajdovščini.


Wotr.si
Wotr.si
Deli:

Je približno dvanajst kilometrov dolga preizkušnja, med katero se boste morali spopasti z marsikatero oviro. Te bodo vključevale pregrade, prek katerih boste plezali, cevi, skozi katere se bo potrebno plaziti, mreže, ki vas bodo lovile v svoje zanke, vrvi, po katerih bo treba napredovati, zibajoče se avtomobilske gume, bale sena, blatno »kopel«, tolmune mrzlega Hublja, mokre drsalnice… Včasih boste Tarzani, včasih vojaki. Enkrat bo potrebno ravnotežje, drugič moč, tretjič spretnost. Vedno pa timsko delo in veliko srčnosti. Pretežke ovire lahko zaobidete. Za vse bodo pripravljeni še čudoviti razgledi na Ajdovščino in Vipavsko dolino – mimo teh pa ne boste mogli.

Start teka čez ovire bo v športnem parku Pale v Ajdovščini, od koder se boste prebili po rimski poti na vrh Stare babe, skalne police z razgledno ploščadjo, od tam pa vse do izvira Hublja, kjer vre voda na dan iz lukenj kraškega podzemlja. Po suhem kraškem travniku po sredini Škola, se boste nato spustili proti centru Ajdovščine do rimskega obzidja in se zopet srečali s hudournikom Hubljem. Sledi vzpon po downhill progi, ki se nadaljuje po robu Škola, zatem pa samo še sklepni del, spust po naravoslovni učni poti do tolmunov in ob navijanju gledalcev in prijateljev boste prišli v cilj, ki je bil tudi izhodišče, športni park Pale.

WOTR ni bitka s časom, ampak s samim seboj. Je preizkus moči, spretnosti in vzdržljivosti, pri čemer bo marsikdaj pomembna pomoč sotekmovalcev. Je aktivno druženje, prijateljstvo in sodelovanje. Je negovanje vrednot, ki jih ob vsakodnevnem hitenju pogosto spregledamo.

Del prijavnine je namenjen socialno ogroženim družinam v Ajdovščini in okolici, katere bo z vso potrebno skrbnostjo izbral center za socialno delo.

Poleg dogodka WOTR za odrasle, bo isti dan ob 10h potekal tudi mini WOTR, ki je namenjen otrokom od 5 do 12 let starosti.

Zadnje prijave bodo sprejemali od 10h do 12h, ob 14h bo pred velikim odrom opis proge, nato pa bo sledil ob 15h start.

Srečno!!
rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.