Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tudi ti si lahko nogometašica! To niso več ......


ŠPORT

| |
28.08.2015      19:14
A A

Tudi ti si lahko nogometašica! To niso več neuresničljive sanje.


Da se je, kar se dekliškega in ženskega nogometa tiče, začela prebujati tudi Vipavska dolina, smo na teh straneh že pisali. Prav pospešeno delo z dekleti na ajdovskih nogometnih zelenicah pa je verjetno botrovalo odločitvi Nogometne zveze Slovenije, da v torek, 22. septembra tega leta, v Ajdovščino pripelje dva odmevna dogodka: projekt FIFE »Live your goals« (Živi svoje sanje), namenjen predstavnicam nežnejšega spola, in kvalifikacijsko tekmo slovenske ženske nogometne reprezentance z reprezentanco Škotske za uvrstitev na evropsko prvenstvo leta 2017.


Deli:

Najprej nekaj besed o dogajanju pod okriljem akcije »Live your goals«. Kampanja je bila prvič predstavljena na FIFA ženskem svetovnem prvenstvu v Nemčiji leta 2011. Od takrat dalje se je spremenila v eno najbolj prepoznavnih iniciativ FIFE za spodbujanje razvoja ženskega nogometa. 

Prvi in  najpomembnejši cilj akcije je spodbuditi deklice, dekleta in ženske, da igrajo nogomet in da aktivno sodelujejo v njem. Pri tem na festivalnem dnevu nista pomembna niti starost niti nogometno znanje, ampak prek sproščenega, zabavnega in zanimivega druženja in izvajanja spretnostnih vaj preživeti sproščeno in športno popoldne ter s tem, mogoče, uresničiti svoje nogometne sanje. 

Na pomožnem igrišču v Ajdovščini se bodo zato od 14.00 do 15.30 vse nogometne navdušenke lahko ob različnih postajah preizkusile v enostavnih, hitro razložljivih, razumljivih in zabavnih igrah z nogometno žogo. Dogodek bodo povezovali moderator programa, animatorji na igrišču, trenerji in perspektivne slovenske nogometašice.

Hčerke, mame, sestre, tete, svakinje, tašče, sosede, nečakinje, sodelavke, prijateljice …, vse lepo vabljene. Vsaka udeleženka prejme lepo darilo.

Po končanem festivalnem dnevu pa se bo ob 16.00 na mestnem stadionu začela tekma slovenske ženske reprezentance z reprezentanco Škotske. Ajdovski stadion bo tako gostil prvo tekmo naše izbrane ženske vrste za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2017, ki ga bo gostila Nizozemska. V kvalifikacijah, ki bodo trajale do septembra 2016, bodo Slovenkam v okviru skupine 1 poleg Škotske tekmice še ekipe Islandije, Belorusije in Makedonije.

Gotovo bo našim dekletom lažje ob glasni podpori s tribun. V Ajdovščini imamo 22. septembra tako lepo priložnost, da pokažemo, da nam srca bijejo za Slovenijo. Lepo vabljeni.

bpk

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.