Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
5°C | 15°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 13°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tradicionalni piknik ob koncu sezone


ŠPORT

| |
30.06.2014      7:25
A A

Tradicionalni piknik ob koncu sezone


Košarkarji KK Ajdovščina kategorije U15 so v spomladanskem delu (zaradi že znanih novih tekmovalnih smernic KZS-ja) tekmovali 'samo' v kvalifikacijah za tekmovanje v 1. SKL in na obeh tekmah visoko premagali nasprotnika ter se tako uvrstili v najvišjo ligo za starejše pionirje v tekmovalni sezoni 2014/15.


Foto Alojz Bolčina
Foto Alojz Bolčina
Deli:

Da pa fantje niso samo trenirali, so se udeleževali tekem mednarodne lige BCAA in se po uspešno odigranih tekmah uvrstili na zaključni turnir Final four. Tako smo se igralci in starši v nedeljo, 15. junija, odpravili v Kranj. A ni se izšlo po naših željah. Fantje so polfinalno tekmo proti ekipi Tolmina izgubili po ogorčenem boju šele po podaljšku, tekmo za 3. mesto pa proti ekipi Parkljev iz Ljubljane. Takoj po tekmah so bili fantje sicer razočarani, a se je razpoloženje kmalu popravilo. Samo upamo lahko, da so se iz teh dveh porazov tudi kaj koristnega   naučili.

V petek in soboto, 20. in 21. junija, je v Ajdovščini po 35-ih letih ponovno potekalo že 38. srečanje športnikov iz obmejnih dežel, ki ga je organizirala Športna zveza Ajdovščina. Naši fantje (letnik 2000 in mlajši) so v soboto dopoldne v domači dvorani OŠ Šturje gostili svoje vrstnike iz Avstrije in Italije. Prvo mesto so osvojili člani ekipe Združenja slovenskih športnih društev iz Italije, drugo mesto Slovenska športna zveza Koroške, tretje in četrto mesto pa naši dve ekipi.

Popoldne pa smo tekmovalno sezono tradicionalno zaključili v Športnem parku Budanje s piknikom in (seveda) merjenjem moči pod koši. Vreme nam je bilo naklonjeno, za hrano, pijačo in sladoled poskrbljeno. Tekmovali so v metanju trojk in prostih metov. Za razburjenje med najmlajšimi člani kluba je poskrbel »sodnik«, ki je na prvi tekmi mamam izdatno pomagal do zmage. So pa na drugi tekmi vse skupaj bolj zares odigrali očetje in ekipa starejših pionirjev. Fantje so igrali z lahkoto in pokazali kar nekaj košarkarskega znanja, očetje pa se svojih doseženih točk niso veselili preveč evforično, saj so morali varčevati z energijo – kondicijska priprava in leta so naredila svoje. Fantje so se predvsem zabavali, očetje pa … sopihali. Rezultat, zmagovalec? Ni pomembno. Gledalci smo uživali in navijali za svoje. Važno je, da  smo se vsi skupaj zabavali in imeli fajn. Druženje se je zaključilo v poznih večernih urah.

In zdaj? Zaslužene počitnice. Za igralce, trenerje, starše. Da si vsi skupaj oddahnemo od košarkarskih igrišč in oranžno-rjavih žog. A le do avgusta, ko bodo nekatere ekipe že začele s pripravami na novo tekmovalno sezono. Na nove uspehe, na nove zmage.

Dejmo Wajdušna!

Pa lepe in nepozabne počitnice želimo!

Saša Brecelj za KK Ajdovščina

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.