Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo razjasnilo. Na severovzhodu bo pihal severozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -10 do -3, ob morju do 1 °C.
2°C | 11°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 9°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 10°C
ponedeljek, 22.01.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Teo Krivec zmagovalec poletne sezone


ŠPORT

| |
18.11.2015      9:28
A A

Teo Krivec zmagovalec poletne sezone


Tik pred prvim sneženjem in zimsko sezono bodo slovenski smučarski skakalci slovesno potegnili črto tudi pod poletno sezono. Nastopali so v pokalu Cockta, razglasitev pa bo v petek v Ljubnem ob Savinji.


Teo med krstom domače skakalnice leta 2013
Teo med krstom domače skakalnice leta 2013
Deli:

Po trem najboljšim v vsaki kategoriji skakalk, skakalcev in kombinatorcev bodo podelili priznanja. Med dobitniki pokalov bo denimo Petru Prevcu delal družbo tudi Teo Krivec z Otlice. Še več, medalja mladega skakalca z Gore se bo svetila še bolj kot Prevčeva. Teo je namreč osvojil med cicibani do 9 let največ točk in bo poskočil na najvišjo stopnico, medtem ko bo Prevc 'le' na tretjo.

Član novega skakalnega društva POK z Gore (iz kratic tamkajšnjih naselji - Predmeja, Otlica, Kovk) je letos izjemno napredoval in je bil čez poletje praktično nepremagljiv. Na reviji skokov na Mostecu je bil sicer peti, potem pa si je na vseh nastopih priskakal stopničke, praviloma najvišje. Zmagal je na mednarodnem tednu skokov v Kranju in na dveh tekmah za pokal Cockta, v pokalu je bil tretji, za konec pa se je oktobra okitil še z naslovom državnega prvaka. Zbral je največ točk tako v pokalu Cockta kot v skupnem seštevku poletne sezone.

Teo je pogum in talent nakazal že na odprtju skakalnice, ki jo je za hišo na Otlici zgradil nono Zlatko. Pod vodstvom očeta Damijana kot vaditelja in trenerja Mitje Velikonje je Teo hitro osvojil tehniko skokov in se začel udeleževati uradnih tekem s svojimi vrstniki in jih v letošnji sezoni povsem zasenčil. Cicibani praviloma skačejo na napravah s kritično točko do 15 metrov, Otlica pa trenutno premore 13 metrsko skakalnico (tudi s plastično snovjo). Društvo POK, ki ga vodi Igor Polanc, skakalec zlate dobe gorjanske smučarije, pa ima namen zgraditi na Kovku, nedaleč od znamenitih škrapelj v Binčovšu, kar tri skakalnice (K 15, 25 in 38 m). 
rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!