Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
2°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 24°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 20°C
nedelja, 30.09.2018
7°C | 21°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tekmovanja v polnem teku


ŠPORT

| |
28.02.2017      11:53
A A

Tekmovanja v polnem teku


Vse naše ekipe so v polnem tekmovalnem zagonu. Kljub poškodbam in boleznim fantje uspešno zastopajo barve našega kluba. Člani so v zadnjem delu tekmovanja za razvrstitev v skupini Center, svoj prostor v ekipi so si priborili tudi fantje iz mladinske ekipe.


Deli:

Kako pa naše mlajše kategorije? »Mladinci (U-19) so v tekmovanju v 2. SKL do danes še neporaženi, do konca lige jih čakata še dve tekmi. Trenutno zasedajo prvo mesto v svoji skupini in če bodo prvi tudi po koncu tekmovanja, da bodo zasedli 25. mesto v absolutni konkurenci.

Kadeti (U-17) so letos zelo uspešni v 1. SKL, saj so se uvrstili med najboljših 12 ekip v Sloveniji. Trenutno tekmujejo z »velikani« slovenske košarke in jim tudi uspešno kljubujejo. Ostajajo v borbi za 10. mesto, kar je za naš klub lep uspeh.

Fantje selekcije U-15A tekmujejo v 1. SKL in se borijo za mesta od 9. do 32. Ekipa U-15B pa v 2. SKL nabira potrebne izkušnje.

Fantje ekipe U-13A tekmujejo v 1. SKL, pravkar so se uvrstili med 16 najboljših ekip v Sloveniji, kar je velik uspeh, saj v tem tekmovanju nastopa približno sto ekip. Tudi ekipa U-13B se je letos izkazala, saj so fantje prikazali borbo na vsaki tekmi, tudi proti starejšim nasprotnikom. Zelo nas veseli dejstvo, da fantje pridno in redno trenirajo.

Ekipi U-11A in U-11B sta pravkar začeli s tekmovanji. Fantje so uspešno prestali skupinski del in se uvrstili v nadaljnje tekmovanje,« je o levčkih različnih starosti povedal Luka Hrovatin, strokovni vodja mlajših selekcij v klubu. O najmlajših pa: »V mesecu aprilu s tekmovanjem začneta tudi naši ekipi

U-9. Ekipa U-9A je sestavljena iz fantov, ki obiskujejo 3. razred, ekipo U-9B pa sestavljajo drugošolčki. To bo za naše najmlajše košarkarje prvi stik s tekmovanjem. Namenle-tega pa ni rezultat, pač pa nabiranje prvih izkušenj na tekmah ter sodelovanje s soigralci. Fantje se bodo iz tekme v tekmo učili sprejemati zmage in poraze, predvsem pa pomena sodelovanja znotraj ekipe. V tekmovanju U-9 jih bosta vodila naša domača trenerja Matija Bolčina ter Rene Kodelja.«

Ker pa so levčki že neučakani in je do aprila še kar nekaj časa, je ekipa U-9A vključena v prijateljsko  tekmovanje notranjsko-kraške regije. Tako so konec januarja odigrali svoj prvi turnir. Pravila igre so prilagojena njihovi starosti – igra se 4 krat po 8 minut, brez ustavljanja ure, med četrtinami pa se odvijajo štafetne igre (podaje, vodenje z zadetim metom, prosti meti).

»Naši najmlajši levčki znajo odigrati kar nekaj lepih akcij. Krasi jih borbenost, iz treninga v trening napredujejo in postajajo »prava klapa«. Najpomembnejše pa je, da v igri uživajo,« je svoje fantje pohvalil trener Rene Kodelja.»Poleg fantov pa bi pohvalil tudi starše, saj vse igralce na igrišču s tribun spodbujajo s športnim navijanjem.«

Ja, očitno se nam za prihodnost ajdovske košarke res ni treba bati.

 

KK Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.