Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
5°C | 15°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 13°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Rekorden obisk na 8. gorskem teku na Malo ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
22.06.2016      20:18
A A

Rekorden obisk na 8. gorskem teku na Malo goroDeli:

Bolj kot se je bližala nedelja, 12. junij 2016, vedno bolj pogosto smo organizatorji tekme na Malo goro preverjali vremensko napoved za ta dan. Vedno bližje smo bili nedelji, vedno slabša je bila napoved. Že skorajda v obupu smo po spletnih straneh iskali, kje se bo vsaj za trenutek narisal žarek sonca. Nismo ga našli! Za piko na i smo nazadnje za naš konec Slovenije našli le oranžen alarm. Nič kaj dober obet. Za izvedbo tekme je bilo vse pripravljeno že dan pred tem, zato smo sobotni večer in noč na nedeljo namenili zgolj "prosjačenju" po čim manjši količini dežja. V nedeljsko jutro smo se zbudili z nasmehom na obrazu. Po močnem nočnem deževju, zjutraj za čuda ni deževalo. Še več, na trenutke je celo posijalo sonce! Ponovno se je v nas prebudil optimizem in zagnani smo pričeli vsak s svojimi zadolžitvami. Ob osmi uri in pol so se v prostorih stare šole že pričeli prijavljati prvi tekmovalci. Ob prijavi je vsak prejel darilno vrečko presenečenja, kjer je bila poleg tekaške kape še energijska tablica Turbo Katka, plastenka Magnesie ter Fructalova Frutabela in sok. Do odhoda terenskega vozila, ki tekmovalcem dostavi osebno opremo na cilj prireditve, je bilo prijavljenih 93 tekmovalcev in tekmovalk. Na našem teku največ do sedaj! Nekaj minut pred deseto uro so vsi vpisani že ogreti stali na startni črti. Za njimi pa še otroci, ki so se letos prvič pomerili na tem teku. Sicer močno skrajšana preizkušnja, tokrat namenjena zgolj druženju in zdravi zabavi, je otrokom na obraz privabila nasmeh. Otroci so svojo preizkušnjo zaključili v središču vasi, na mestu, kjer so se odrasli že spoprijeli s prvim vzponom. Po pričakovanju je tempo narekovala manjša skupina tekačev, med katerimi je bil tudi domačin Uroš Vodopivec. Po krajšem asfaltnem delu proge je sledil precej blaten in spolzek vzpon proti prvi okrepčevalnici. Vodstvo je takrat že zanesljivo v svojih nogah držal Simon Alič, ki je po 34 minutah in 26 sekundah tudi prvi prečkal ciljno črto na Mali gori. Dobre tri minute za njim si je srebro pritekel mladi up gorskega teka, Timotej Bečan. Skorajda do konca se je z njim boril Uroš Vodopivec, a na koncu moral priznati premoč. S prihodom v cilj je med domačimi navijači požel bučen aplavz. V cilj so začeli prihajati naslednji tekmovalci in kmalu za njimi tudi najhitrejša v ženski konkurenci, Ana Čufer. Z več kot minuto naskoka pred prav tako odlično Karmen Klančnik, tudi debitantko na našem teku, je dokazala, da je trenutno v zares odlični tekaški formi. Tretje mesto si je v ženski konkurenci pritekla Tušar Mihaela. Na progi so za varnost veš čas skrbeli člani GRS Tolmin, skupina Ajdovščina. Po uri in dvajsetih minutah, ko je v cilj pritekel zadnji tekmovalec, se je pri koči na Mali gori pričel bogat spremljevalni program. Med tem so vsi udeleženci teka kot tudi njihovi spremljevalci prejeli topel obrok - pašto z odlično mesno omako (za vegetarijance tudi z brezmesno). Na voljo jim je bil čaj in sok, poleg pomaranč in banan pa tudi okusne domače češnje. Na mizah so lahko našli še pecivo, ki so ga pripravile pridne gospodinje, za konec pa so vsi bili deležni palačinke s čokolado ali marmelado. Vse udeležence teka smo letos presenetili s prav posebnim darilcem. Vsak posameznik je pred podelitvijo prejel fotografijo, na kateri je bil fotografiran ob prihodu v cilj. Z navdušenjem so si fotografije med seboj izmenjevali in se občudovali v trenutku ko se je njihov napor združil z veseljem. Med udeleženci je bilo letos precejšnje število tekačev iz Italije ter tudi dva iz Avstrije. Med njimi so bili tudi organizatorji teka "Val Resia Vertical", ki so nam podarili dve praktični nagradi ter brezplačni prijavi na njihov tek, ki se bo odvijal 10. julija. Izmed vseh udeležencev smo izbrali dva srečneža, ki se bosta tako brezplačno udeležila njihove preizkušnje. Uradno podelitev smo pričeli ob poslušanju harmonike, na katero nam je zaigral mladi harmonikar Anže Gerželj. Podelitev, na kateri so najboljši v posameznih kategorijah prejeli medalje ter praktične nagrade je povezoval Peter Vodopivec in med prisotnimi poskrbel tudi za obilico smeha. Najboljše tri in najboljši trije v generalni razvrstitvi pa so prejeli prav posebne unikatne pokale, šopek cvetic z Male gore ter denarne nagrade. Ker nam je bilo vreme še vedno naklonjeno smo prireditev zaključili v prijetnem druženju ter klepetu s tekmovalci, navijači, itd...

Verjamemo, da so tako tekmovalci kot tudi navijači na Mali gori uživali ter se lepo imeli v naši družbi. Vsem se zahvaljujemo za udeležbo na letošnjem gorskem teku in obenem tudi že vabimo na 9. Gorski tek na Malo goro, naslednje leto. ŠKTD Kamnje - Potoče se zahvaljuje tudi vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri organizaciji prireditve ter našim sponzorjem, brez katerih bi prireditev le stežka izpeljali.

 

ŠKTD Kamnje - Potoče
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.