Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
14°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
16°C | 22°C
torek, 25.09.2018
6°C | 19°C
sreda, 26.09.2018
5°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 12h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
14°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Priznanja športnikom za dosežke v letu 2017


ŠPORT

| |
13.03.2018      11:22
A A

Priznanja športnikom za dosežke v letu 2017


V Dvorani prve slovenske vlade se je odvila prireditev, na kateri je Športna zveza Ajdovščina podelila priznanja za izjemne rezultate, ki so jih dosegle športnice in športniki ter ekipe iz ajdovske občine v lanskem letu.


Bronasti nagrajenci
Bronasti nagrajenci
Deli:

Tudi leto 2017 je prineslo bogato bero izjemnih športnih rezultatov in dosežkov na Ajdovskem. Tako je Športna zveza Ajdovščina na tradicionalni prireditvi podelila 38 bronastih priznanj za dosežke v preteklem letu, srebrnih priznaj je bilo 15. Prejeli so jih udeleženci iz zelo različnih panog – od rokometa, kolesarstva, plavanja, atletike, gimnastike, smučanja, triatlona, balinanja avtomobilizma, modelarstva lokostrelstva, orientacije, radioamaterstva … V tem smislu je zbrane nagovoril tudi župan občine Ajdovščina Tadej Beočanin, da je nabor športnih panog v občini zelo širok in pester, tako da lahko mladi vedno najdejo dejavnost, primerno njihovim željam in sposobnostim: »Šport je dober za telo in duha. Ukvarjanje s športom pomaga tudi k socializaciji mladega človeka, posebno v kolektivnih športih, ko se navaja na timsko delo, na medsebojno pomoč, solidarnost.« Zaradi vseh pozitivnih vplivov Občina Ajdovščina izdatno podpira športno dejavnost – na eni strani s skrbjo za infrastrukturo, na drugi strani s sofinanciranjem športnih društev in organizacij.

Tudi predsednik Športne zveze Ajdovščina Miloš Popovič je v nagovoru poudaril, da je šport najbolj učinkovito sredstvo, ki mlade odvrača od pasti sodobnega življenja. Tudi častni gost, predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Bogdan Gabrovec, je v nagovoru namenil spodbudne besede vlogi in pomenu športa na vseh ravneh.

Beočanin in Gabrovec sta potem podelila še najvišja, zlata priznanja Športne zveze Ajdovščina. Nina Ukmar si ga je prislužila za številne dosežke v hip hopu, med katerimi izstopa zmaga na evropskem prvenstvu. Nina je članica Plesnega kluba ADC, ki je tudi med zlatimi nagrajenci in sicer za 3. mesto na evropskem prvenstvu s člansko formacijo v hip hopu. Članska ekipa ŽRK Mlinotest Ajdovščina pa je zlato priznanje prejela za 3. mesto v slovenskem pokalu, četrto v državnem prvenstvu in za nastope v evropskem pokalu Challenge.

Tudi vrhunec dogodka je bil v znamenju rokometa - nagrado za življenjsko delo (kot najvišje priznanje zveze za izjemne dosežke na področju športa in neumorno več desetletno delo v korist športa) je prejel Anton Vidmar, eden od pionirjev rokometa v Vipavski dolini. Ni bil samo uspešen trener (predvsem z ženskimi ekipami), pač pa je kot pedagog in zanesenjak postavil trdne organizacijske temelje panogi, ki je bila dolga desetletja paradni konj športa na Ajdovskem.

Ne glede na športne dosežke pa se vsaka športna kariera prej ali slej zaključi. Da bi bil preskok športnikov iz sveta treningov, tekmovanj in rezultatov v običajen delovni proces čim lažji, se je ajdovska športna zveza priključila projektu Dvojna kariera - Dual career. Projekt bo potekal naslednji dve leti.

Sproščeno prireditev z veliko rokenrola sta povezovala Mateja Poljšak Čuk in Ervin Čurlič.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
24.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Ajdovščini
24.09.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Nueva Generacion (Španija)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.