Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prelepo jutro za pohod na Malo goro


ŠPORT, DOGODKI

| |
15.04.2015      11:09
A A

Prelepo jutro za pohod na Malo goro


Lepo in sveže ponedeljkovo jutro je kar vabilo, da si od preobilja velikonočnih dobrot nekoliko oddahnemo in v naravi pokurimo nekaj preveč zaužitih kalorij.


Deli:

V Kamnje so že kmalu po sedmi uri začeli prihajati udeleženci 18. velikonočnega pohoda na Malo goro.

Bilo je vse pripravljeno za prisrčen sprejem pohodnikov. Označene poti, odprta razstava Mala gora nekoč in danes ter prijazni pozdravi na začetku pohoda so kar dvignili utrip in razpoloženje pohodnikov. Vas je bila kmalu zapolnjena z avtomobili, kolona pohodnikov pa se je vila proti koči na Mali gori. Veliko pohodnikov je krenilo po poti koscev in grabljic, nekateri pa so izbrali kar označeno planinsko pot. Tisti, ki so v nadaljevanju izbrali pot mimo lovske koče pa so bili deležni še prijaznega sprejema lovcev, ki so jim ponudili razne okrepčilne napitke.

Travnik pri koči na Mali gori so kar hitro zapolnili pohodniki, ki so prihajali iz vseh možnih izhodišč. Povsod je bilo slišati prijazne pozdrave, poseben čar pa je dajal vonj po sveže kuhani polenti. Ob enajstih je zadonela himna Male gore, pohodniki pa so prisluhnili pozdravu pohodnikom in ubranem petju okteta Castrum.

Kot običajno smo tudi letos podelili priznanje planinske sekcije Kamnje, tokrat družini Drofenik, ki že vrsto let sodeluje z nami in s harmonikašem Blažem poskrbi za prijetno vzdušje na Mali gori. Kolačev, ki so jih spekle kamenjske gospodinje so bili deležni najstarejši in najmlajši pohodnik, pevci ter naši prijatelji iz Benečije.

Letošnjega pohoda se je udeležilo več organiziranih skupin. Prišli so iz Benečije, Drežnice, Krašnje, iz Babnega polja, Kopra, Ljubljane, Kanala in s Štajerske.

Velik obisk in prijetno vzdušje med pohodniki nam daje zagon in moč, da vztrajamo pri orhanizaciji velikonočnega pohoda.

Vse pohodnike smo prijazno povabili na 19. velikonočni pohod, ki bo naslednje leto 28. marca.

J.V.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.