Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
18°C | 22°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 26°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Petra Tratnik četrta na svetovnem prvenstvu v ......


ŠPORT

| |
07.08.2017      14:35
A A

Petra Tratnik četrta na svetovnem prvenstvu v gorskem maratonu


V Premani, nad jezerom Como v Italiji, so 6. avgusta izpeljali svetovno prvenstvo v gorskem maratonu. Nastopili sta tudi slovenski reprezentanci, najbolj odmeven rezultat je dosegla Petra Tratnik iz Žagoliča pri Colu s četrtim mestom.


Foto: spletna stran Ljudstvo tekačev
Foto: spletna stran Ljudstvo tekačev
Deli:

Petra Tratnik je na prvi vzpon prišla okrog 20. mesta, dež, ki je sicer otežil spuste, pa je Petro očitno bolj osvežil kot tekmice, saj je hitro napredovala in do vrha naslednjega vzpona prehitela vsaj deset tekmic, pri spustu še pet, tako da je v cilj prišla kot četrta. Za medaljo je zaostala nekaj več kot za poldrugo minuto, kar je za maratonsko razdaljo (še posebej v gorskem teku) in pri štirih urah teka zelo majhna razlika. Za zmagovalko pa je zaostala štiri minute in pol.

Petra se do letos gorskih maratonov sploh ni udeleževala, je pa letos odtekla 50 kilometrsko progo na ultra maratonu Vipavska dolina in gorskem maratonu štirih občin v Podbrdu (4O km) in v obeh primerih zmagala, tako da se je dobra uvrstitev na svetovnem prvenstvu sicer napovedovala, vendar ne tako visoka. Lani je na svetovnem prvenstvu v Podbrdu bronasto medaljo osvojila Lucija Krkoč, Petra pa se je tokrat s četrtim mestom izenačila z Matejo Kosovelj. To so najboljše uvrstitve slovenskih maratonk doslej in vse pripadajo Primorkam, dve celo ajdovskim občankam.

Petrin brat Marko je bil v moški konkurenci na 27. mestu, oba pa tečeta za ŠD Nanos Podnanos.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.