Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 32°C
torek, 26.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Orientacijski tek Lipica Open


ŠPORT

| |
09.04.2015      19:56
A A

Orientacijski tek Lipica Open


Turistično društvo Kras Dutovlje je skupaj z Orientacijsko zvezo Slovenije organiziralo orientacijski tek Lipica Open.


Deli:
19. tradicionalni mednarodni orientacijski tek je potekal v okolici Dutovelj in Krajne vasi, nastopilo pa je več kot 1000 tekmovalcev. Orientacijski tek je šport, ki prav zares združuje zdrav duh v zdravem telesu, saj poleg nog napenja tudi možgančke.

Tudi učenci OŠ Dobravlje so se teka udeležili in učenka 5. razreda Ema Rodman je zapisala:»Orientacija je šport, kjer moraš znanje povezati z gibanjem. Tekmovanja potekajo po celi Evropi in udeleži se jih tudi po 2000 orientacistov stare celine. Lipica Open je eno izmed takih tekmovanj, ki je potekalo pri nas v Sloveniji. Odvijalo se je v začetku marca in je zajemalo pet tekem. V okolici Divače so bile tri, dve tekmi pa sta potekali v Ajdovščini. Tudi za najboljše orientaciste je bil izziv, saj je teren zelo težak. Veliko izkušenj smo si nabrali tudi učenci OŠ Dobravlje: Urban Krkoč, Ivana Mužina, Maks Rodman, Jan Marc, Matic Soban, Nik Gregorič, Ian Kobal, Aleks Pahor in Ema Rodman, ki pripadamo sekciji PD Ajdovščina. Naša mentorica je učiteljica geografije, Marija Kovač, za prevoz pa je poskrbel učitelj Stanko Čufer. Ker nismo profesionalni orientacisti, smo veseli, če najdemo vse kontrolne točke in varno, brez poškodb pridemo do konca. Ker so te točke pogosto skrite v gozdu, na tekmovanju velikokrat vidimo tudi divje živali. Veseli bi bili, če bi se nam pridružil še kdo od učencev, saj lahko tako znanje v življenju še prav pride.«

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.