Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
16°C | 31°C
petek, 21.09.2018
15°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
17°C | 26°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Napeta končnica v Ajdovščini pred več tisoč ......


ŠPORT, DOGODKI

| |
17.08.2018      10:53
A A

Napeta končnica v Ajdovščini pred več tisoč glavo množicoDeli:

Zavodu za šport Ajdovščina je, s pomočjo Adria Events agencije, ponovno uspelo organizirati nepozabne igre (City Games), ter napolniti tribune letnega kopališča. Pred več kot 1000 gledalci je, v rezultatsko izenačenem in napetem dvoboju mest, zmaga pripadla domačinom. S končnim rezultatom 9:8 je ekipa Ajdovščine, sestavljena iz domačih športnikov, premagala ekipo iz Nove Gorice in se uvrstila v slovenski finale, ki bo organiziran v Kranju. Ekipo Ajdovščine so sestavljali: Primož Sulič, Tine Lavrenčič, Marko Lipovž, Anže Petrič, Lucija Krkoč ter Maja Svetik.

Po želji Zavoda za šport Ajdovščina za ta challenger prijave niso bile odprte. Ideja, da se organizira lokalni dvoboj, je v popolnosti uspela in tako sta se med seboj pomerili domača ekipa Ajdovščine in ekipa iz sosednje Nove Gorice, ki je prav tako kot domačini močno ekipo sestavila iz lokalnih športnikov. Tokrat so se tekmovalci pomerili v kar osmih igrah in sicer v vinu, letečem vaterpolu, tekmi sodov, dirki oslov, reševanju turistke, ribiških gajbicah, vošarki in veslu.

Potek tekmovanja ne bi mogel biti boljši niti, če bi ga zrežirali najboljši režiserji sveta. Do zadnje igre veslo sta se ekipi v vodstvu menjali dvakrat, kar trikrat pa sta bili izenačeni. Tekmovanje so bolje otvorili gosti. Dekleti sta iztisnili 5,1 litra vina in s tem svoji ekipi priborili prvi dve točki. Podkrepljeni z bučno podporo publike, so domačini dosegli odličnih 200 točk v letečem vaterpolu in s tem zanesljivo zmago ter mimogrede postavili nov rekord te igre. Scena je nato pripadla dekletom v tekmi sodov, v kateri sta se bolje znašle sosede in s tem svojo ekipo ponovno popeljali v vodstvo. Četrta igra večera je bila dirka oslov, ki je številčni publiki ponovno privabila nasmeh na lica. Svojega osla so bolje krotili domačini in poskrbeli za novo izenačenje.

V naslednjih treh igrah je Nova Gorica prišla do dveh zmag in v zadnjo igro veslo vstopila s prednostjo dveh točk – 8:6. Sledilo je izredno zanimivo veslanje na dve zmagi, kjer sta ekipi iz sebe iztisnili zadnje atome moči. V veliko veselje domačih navijačev so bili bolj vzdržljivi domačini, ki so z dvema zmagama svoji ekipi priveslali skupno zmago, zlato medaljo in vstopnico v slovenski finale.

Dogodek v Ajdovščini je z izredno atmosfero na tribunah zopet dokazal, da smo Igre brez meja- City Games vzeli za svoje.

 

Se vidimo naslednje leto!

REZULTATI - Ajdovščina (SLO challenger) 15.08.2018

1. mesto:  AJDOVŠČINA - 9 točk

2. mesto: NOVA GORICA - 8 točk

Uroš Pintar

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.